Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Lenka Kořínková slaví 64: Holka z porcelánu zažila štěstí, ostudu kvůli alkoholu i nevěru

Zdroj: Filmové studio Barrandov, Showpix
+ Další 3 fotografie
NAROZENINY
Celý život si chtěla Lenka Kořínková (64) užívat, kromě slávy a velkých peněz ale zažila i velkou bídu a zradu. Co všechno herečku během její složité životní poutě potkalo?

Přednosti

Opavská rodačka vystudovala Pražskou konzervatoř, už při škole působila v legendárním Semaforu A hned zkraje kariéry měla štěstí na svou životní roli. Juraj Herz si ji totiž tehdy vybral pro film Holky z porcelánu, v němž ztvárnila Marušku Koudelkovou.

V kultovní hudební komedii zaujala nejen herectvím, ale i tím, čím ji jako ženu příroda obdařila. Smůla byla, že později dostávala role skoro jak přes kopírák té její nejznámější, což ji vůbec nebavilo. A i když stála na pódiu coby zpěvačka, pány jako by vůbec nezajímalo, co má v hlavě či v hrdle, ale co se rýsuje na hrudi. Tehdy z toho byla hodně frustrovaná.

Útěk

Po čase se zklamaná nejen prací, ale i vztahy rozhodla emigrovat, v Česku již docela známou herečku ale v Austrálii nečekal žádný ráj na zemi. Zkoušela vystupovat v barech coby zpěvačka, na živobytí si ale nakonec musela vydělávat i jako uklízečka na toaletách nebo coby pokladní v supermarketu.

Když přišel sametový převrat, Lenka Kořínková se nadchla nad nově získanou demokracií pro republiku a rychle se vrátila zpátky. Jaké však bylo její zklamání, když znovu začala dostávat pracovní nabídky slušně obdařených naivních dívek, což už před útěkem ze socialistické země bytostně nesnášela.

Miliony

Následoval těžký rozvod s prvním mužem Karlem Klusákem a pak chvilka naděje, když se roztrhl pytel s jejími knížkami o dělené stravě Vydělala na nich miliony (spekulovalo se o třiceti, ona sama přiznala pět), nicméně do konce života ji nezajistily.

Tři čtvrtě milionu prodaných výtisků jí ale pomohlo k opakovaným návratům do země klokanů a užívání si života.

Alkohol

Bohužel pak se ale nad oblíbenou umělkyní začala stahovat mračna a zaúřadovali démoni. Lenka Kořínková měla podle svých vlastních slov již v mládí občas inklinaci k alkoholu, další intenzivní problémy přišly i v novém tisíciletí. Nakrátko dokonce byla hospitalizovaná v psychiatrické léčebně, kterou ale opustila na reverz.

Do psychických potíží ji prý dostávaly i zvěsti, podle kterých si prý její druhý manžel David Holas rád užíval společnosti cizích žen. A možná i proto se stalo, že v roce 2005 se na titulních stranách českých médií objevily fotografie společensky unavené herečky odpočívající v příkopu u cesty. Při incidentu dokonce zasahovala i policie.

Ostuda

„Vůbec se za tu škarpu nestydím. To je lidské. Tenkrát jsem se opila, protože jsem se opít chtěla, a opíjela jsem se s chutí a ráda,“ chlubila se tenkrát Blesku s tím, že ji tehdy rozčílili hlasití psi, a tak se ovlivnila pivem. „Já si můžu chlastat, kde chci a co chci,“ řekla pak v pořadu Koho čas vzal.

V roce 2012 se s druhým manželem rozvedla (i léta poté se ale vídali) a pak o ní nebylo dlouho slyšet do doby, kdy se začaly přetřásat její milionové dluhy a trvalé bydliště na místním úřadě.

Astrologie

Naposledy pak o sobě dala vědět v souvislosti se svou další z mnoha životních prací: vyučovala angličtinu. Ke studiu používala i astrologii, protože si ověřila, že datum narození studenta jí dokáže napovědět, jak přesně ho cizí řeč učit.

Divákům se v posledních letech jen drobně před šesti lety připomněla malou rolí v seriálu Stopy života. Aktuální zprávy o ní nejsou veskrze žádné, snad ale našla životní štěstí a je spokojená!

Související články

Další články