Letos v lednu zpěvačka Lenka Filipová (63) začala marodit a od té doby nevystupuje. „Z důvodu závažného a komplikovaného chřipkového onemocnění bohužel musím své publikum zklamat. Nemohu teď bohužel až do odvolání koncertovat,“ oznámila na svém webu.

Spekuluje se o závažné nemoci, a tak se zpěvačka rozhodla promluvit o svém stavu. „Je pravda, že si dávám zdravotní pauzu. Deset let jsem ji neměla a tak mám pocit, že si ji zasloužím,“ uvedla pro novináře z deníku Blesk.

„Nikdy jsem svou diagnózu nezveřejnila a nehodlám to porušovat jen kvůli nějakým spekulacím,“ dodala pro Blesk zpěvačka. Pro novináře z magazínu Sedmička pak Filipová řekla, že v podstatě má to nejhorší za sebou. Na internetu se dokonce objevily spekulace, že populární zpěvačka bojuje s leukémií. Ale Filipová to nikdy nepotvrdila.

Filipová se také svěřila, že návrat bude ve velkém stylu a že má v plánu vydat novou desku – ta má být zaměřena na keltskou hudbu. Pár ochutnávek už Filipová zahrála na koncertech a sklidila velký obdiv.