Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Lence Vlasákové je 50: Mladšího partnera Jana Dolanského si vzala až po 19 letech vztahu

Lenka Vlasáková dorazila na premiéru filmu Jedině Tereza.
Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
NAROZENINY

Držitelka Českého lva Lenka Vlasáková se už dlouho objevuje po boku známého herce Jana Dolanského (44). Věděli jste ale, že se vzali až po devatenácti letech soužití? Jak se Vlasáková svěřila pro blesk.cz, za jejich veselku možná mohl covid. Pro portál novinky.cz se pak vyjádřila také k tomu, jak je náročné být mámou čtyř dětí.

Rodačka z Prahy, která dnes slaví 50 let, po absolvování gymnázia přešla na DAMU, kde vystudovala herectví. Už během studií hostovala v Divadelním spolku Kašpar a poté dostala stálé angažmá v Divadle Rokoko, kde zůstala sedm let.

Lenka Vlasáková a svatba s Dolanským

Pak se začala věnovat mateřským povinnostem. Z prvního manželství se scénografem Egonem Tobiášem má dceru Sofii. S hercem Janem Dolanským má zase dceru Amélii a syny Maxmiliána s Johanem. Pár se vzal po dlouhých 19 letech a jejich tajná veselka se konala na zámku Křinec.

„Normálně jsme se vzali, no…“ cituje Jana Dolanského portál blesk.cz. „Někdo se bere po měsíci, někdo po devatenácti letech,“ dodal. „Možná je za tím ten koronavir,“ prohodila s úsměvem Lenka Vlasáková.

Herečka Lenka Vlasáková patří k těm ženám, pro které je mateřství naprosto vlastní a nikdy ji neunavovalo. „Neříkám, že jsem neustále stoprocentně naladěná a rozzářená, taky si umím postěžovat, ale že bych někdy litovala, že mám čtyři děti, to by mě nenapadlo,“ svěřila se pro novinky.cz.

Slavné role Lenky Vlasákové

Vlasáková zvládá ukočírovat rodinu i pracovní vytížení. Její první herecký debut přišel s filmem Houpačka a pak už jí role přibývaly. Za snímek Lea byla dokonce oceněna soškou Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.

Herečka má na svém kontě řadu úspěšných snímků, mezi nimi například Kawasakiho růže, U mě dobrý, Vrásky z lásky, Ženy v pokušení, Lída Baarová, Marie Terezie nebo třeba Zločiny Velké Prahy. Kterou její roli máte nejradši vy?


Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy