Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Lena a Julija z Tatu v slzách: Slavné ruské kapele zemřel kytarista Maxim Galsťjan

Maxim Galsťjan z kapely Tatu zemřel na koronavirus
Zdroj: Profimedia
Úmrtí

Bývalý kytarista ruské hudební skupiny Tatu, skladatel, textař a producent Maxim Galsťjan, zemřel tento víkend, oznámil dnes internetový list Gazeta.ru s odvoláním na hudebníkovy kolegy. Oficiálně nebyla příčina kytaristovy smrti uvedena, ale na sociálních sítích se podle deníku v souvislosti s úmrtím objevila varování "neignorovat příznaky nemoci", protože "ohavný koronavirus nešetří ani mladé, ani staré". Vládní deník Rossijskaja gazeta na svém webu rovnou napsal, že "Galsťjan zemřel na koronavirus", respektive podlehl komplikacím vyvolaným nákazou.

Galsťjan v roce 2003 vystupoval s Tatu v hudební soutěži Eurovize, ve které ruská skupina získala se svou písní druhé místo. To v té době bylo v Rusku vnímáno jako neúspěch, protože od Tatu se čekala výhra. Zpěvačky Lena Katina a Julija Volkova se hájily, že měly při vystoupení špatně nainstalovaný zvuk a že kamery je zabíraly jen zpovzdálí. Dívky byly tehdy proslulé provokativními hrátkami s lesbickou láskou.

Galsťjan hrával také v dalších ruských kapelách, například IFK, která v roce 1999 vystupovala jako předskupina Red Hot Chili Peppers při koncertu této americké skupiny u Kremlu.

Covid v Rusku sílí

Dramatická epidemická situace panuje v současné době především v Moskvě, kde se denní přírůstky nových případů nákazy koronavirem během necelých dvou týdnů ztrojnásobily. Tamní úřady ve snaze omezit šíření viru mimo jiné zakázaly shromáždění více než 1000 lidí a prodloužily omezení pro divadla, hřiště či dětské koutky v nákupních centrech.

Restaurace, kavárny a kluby budou dál muset být zavřené v době od 23:00 do 06:00. K šíření koronaviru podle úřadů přispívají hlavně nové mutace viru a nedostatečná proočkovanost obyvatel. Tisk nevylučuje zavedení nových opatření v ruské metropoli na počátku tohoto týdne.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy