Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Tadeáš Zelenka

Nejnovější kauzy

Léky na spaní a antidepresiva: Heath Ledger hrál své role s radostí, Joker ho stál život

Zdroj: Facebook
+ Dalších 22 fotografií
tragická smrt
Heatcliff Andrew Ledger byl australský herec, který se stal známým zejména rolí Jokera ve snímku Temný rytíř. V této roli byl tak fenomenální, že mu vynesla ocenění Oscar, toho už se ale bohužel nedožil. Ledger byl známý tím, že se do svých rolí až příliš vžíval, postavami, které hrál, se sám stával. Právě proto se mu Joker stal v 28 letech osudným v momentě, kdy si vzal špatnou kombinaci prášků na spaní a antidepresiv.

Je to již víc než 11 let, co v lednu roku 2008 nečekaně zemřel jeden z nejtalentova­nějších herců své generace Heath Ledger. Tento geniální herec, který byl své profesi naprosto oddaný, se proslavil díky snímku 10 důvodů, proč tě nenávidím. Podle oficiální zprávy ho zabila nesprávná kombinace léků na spaní a antidepresiv, která začal brát poté, co se až příliš ponořil do role psychopata Jokera.

O tom, že za smrtí Ledgera pravděpodobně skutečně stojí tato role, svědčí i fakt, že v jeho deníku byla nalezena spousta nejrůznějších čmáránic a vyloženě temných a depresivních nákresů, které mapují i jeho filmový přerod v monstrum, jakým Joker byl. V deníku byl mimo jiné i velký nápis „bye bye“, což v překladu znamená „sbohem“. I díky tomu se začalo spekulovat o tom, že Heath tušil, že se mu role Jokera stane osudnou.

Heath Ledger tu po sobě zanechal dceru Matildu Rose, které je dnes už 13 let a jejíž maminkou je herečka Michelle Williams. Ta si může svého tatínka, kterého si sotva pamatuje, připomínat skvělými snímky, které natočil. Kromě toho ale v dospělosti dostane i jeho deník, aby pochopila, proč otec zemřel tak mladý.

Související články

Další články