Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Lékařský zázrak: Kristýnka se narodila s pouhými 322 gramy, doktoři ji ale zachránili a dostala šanci na život

Lékaři i sestřičky jsou šikovní.
V podolské nemocnici se stal doslova zázrak, a to díky skvělým lékařům. Malá Kristýnka se měla správně narodit předevčírem, ale na světě je už od února. Její maminka trpěla vzácným syndromem, který ohrožoval na životě jak dítě, tak ji. Děvčátko se narodilo s pouhými 322 gramy, přesto zabojovalo a svoji šanci na život získalo.

„Je to velice raritní situace, miminko se narodilo ve 24. týdnu a mělo porodní váhu 322 gramů,“ sdělila ČT24 neonatoložka Petra Šaňáková. Kristýnka měla opravdu velké štěstí a díky výborným lékařům vše zvládla.

Kristýnina maminka trpěla HELLP syndromem, který ohrožuje na životě jak miminko, tak matku. Syndrom se projevuje především vysokým tlakem, zvýšenými hodnotami jaterních testů a rozpadem červených krvinek.

Lékařům se podařil naprostý zázrak. Dívenku zachránili a v současné době se jí vede moc dobře. Byl to ale boj, na kterém se podíleli nejenom doktoři, ale také šikovné sestřičky. O případu informovala Česká televize.

Mohlo by vás zajímat

Další články