Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Lékařka z nemocnice smrti v Ostravě: Zpověď o krvavých minutách hrůzy pro eXtra.cz

Zdroj: Profimedia.cz. archiv
+ Dalších 10 fotografií
masakr v nemocnici
Masakr v ostravské nemocnici si vyžádal 6 životů, další těžce zraněný člověk bojuje o život. Útočník po zhruba třech hodinách od krvavého pekla spáchal sebevraždu, podle dostupných informací se střelil do hlavy. Lékařka pro eXtra.cz popsala hrůzné okamžiky, při kterých všichni doufali v jediné. Aby přežili!

Krátce po sedmé hodině ranní se v nemocnici v ostravské Porubě rozezněla střelba. Zemřelo šest pacientů, zdravotní personál vyvázl bez úhony. Jeden těžce zraněný člověk bojuje o život. Po pachateli policisté pátrali, před jedenáctou spáchal sebevraždu.

Na místo činu už pět minut po oznámení střelby přijela první policejní hlídka, krátce nato tam vtrhli těžkooděnci se samopaly. „Nikdo nic neví, všichni doktoři jsou ještě zavření. Je to strašné, včera jsem slavila narozeniny, dneska jsem mohla jít do práce, dostat službu na chirurgii. A prostě přijde nějaký magor se zbraní, řeknete mu něco, co nechtěl slyšet a on vás prostě zastřelí. Vyjde ven, tam zastřelí pacienty. A prostě buď zemřete, anebo jste v ohrožení života na sále. Vyděšení lékaři potom operovali ty zraněné, vyděšení k smrti, bylo to příšerné,“ řekla eXtra.cz lékařka Jana, která v nemocnici byla na praxi.

Strašlivé čekání na záchranu

„Měla jsem strach o svoje spolužáky, sledovala jsem přes sociální síť, jestli jsou v pořádku. Někteří čekali ve vyšetřovnách, pacienti byli zavření a nemohli vycházet z pokojů, dokud je nepřišli policisté evakuovat. Zásahovka tam vtrhla a všichni to natáčeli,“ dodala mladá doktorka.

Spekulace o tom, že útočník se do nemocnice přišel mstít za smrt svého dítěte, se zatím nepotvrdily. Prvotní informace hovořily o čtyřech obětech, dva těžce zranění pacienti ale poté zemřeli na sále. Pachatel rozpoutal krvavé peklo v čekárně, podle premiéra Andreje Babiše střílel přítomné do hlavy a krku. Nad Ostravou stále hlídkují dvě policejní helikoptéry.

Mohlo by vás zajímat

Další články