Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Lékařka poslala seniora do lázní s poraněnou nohou: Nakazil se koronavirem a zemřel

Lékařka poslala seniora do lázní s poraněnou nohou: Nakazil se koronavirem a zemřel
Zdroj: profimedia.cz
covid-19
Lékařka koncem září poslala třiasedmdesátiletého seniora z Prahy do třeboňských lázní. Muž si tam jel léčit kyčel. Rodina tvrdí, že muž měl cukrovku a vysoký krevní tlak. Dcera Lucie nechápe, proč takto rizikový pacient byl v době covidové krize vyslán do lázní. Muž se nakazil a zemřel.

Příběh svého tatínka deníku Právo vyprávěla paní Lucie V. Její otec byl poslán do Třeboně, aby si léčil kyčel. Po návratu z lázní ho dcera viděla už jen jednou. Muži byl diagnostikován covid-19 a později zemřel.

"Tatínek měl cukrovku, píchal si několikrát denně inzulín, měl vysoký krevní tlak a obezitu, zkrátka velmi rizikový pacient. Nevím, proč mu praktická lékařka nedoporučila v této kritické době lázeňskou léčbu odložit do jara," řekla paní Lucie pro deník Právo

Nic mu nebylo, říká dcera

Muž do Třeboně přijel bez respiračních potíží na třítýdenní pobyt. Po dvou týdnech ale při čekání na proceduru zkolaboval a omdlel. Sanitka jej odvezla do nemocnice v Jindřichově Hradci, kde se zjistilo, že na jeho tělo zaútočil koronavirus Pacient měl kašel a ztratil čich. Lékaři uvedli, že se jedná o lehký průběh nemoci covid-19 a seniora poslali do domácího léčení. Za dva dny po opuštění nemocnice muž umřel.

Nemocnice pochybení odmítá

"Na základě klinického a laboratorního vyšetření a zobrazovacích technik nebyly shledány známky závažného průběhu této nemoci. Těsně před propuštěním do domácí péče byl vyšetřen ošetřujícím lékařem i primářem oddělení, a protože nebyly přítomny žádné příznaky zhoršujícího se stavu, byl shledán schopným domácí léčby," řekl Právu předseda představenstva nemocnice Miroslav Janovský.

Pochybení odmítají také třeboňské lázně. "Nemáme k dispozici ověřenou informaci, že by se někdo v našich lázních, do doby jeho odjezdu, nakazil," uvedla pro Právo mluvčí lázní Martina Herchová a dodala, že je jí líto, že senior umřel.

Související články

Další články