Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Lékařka o brutálním napadení dítěte v Sedlčanech: Údery do hlavy ho mohly zabít

+ Dalších 10 fotografií
Záběry agresivního napadení bezbranného chlapce, na něhož na hřišti v Sedlčanech nebývalou silou zaútočil o pár let starší agresor Ondřej (16), šokovaly nejen veřejnost, ale i odborníky. Podle oslovené lékařky byla oběť bezprostředně ohrožena na životě.

Napadení údajně předcházely osobní spory dvojice. I tak ale veřejnost razance nepochopitelného útoku překvapila. Ondřej mladšího chlapce, který se vůbec nijak nebránil a jen bezvládně přijímal jednu ránu za druhou, bil jako smyslů zbavený do hlavy a do oblasti břicha. Je skoro zázrak, že útok neskončil tragicky.

„Ony záběry jsou skutečně šokující. Mohlo se stát cokoli, dotyčný má štěstí, že nebyl ohrožen na životě. Po úderech do hlavy totiž může dojít ke zhmoždění mozku, k jeho poranění, tím pádem i k nitrolebnímu krvácení. Vytvářejí se tak epidurální (mezi tvrdou plenou a kostí – pozn. red.) a subdurální (pod tvrdou plenou mozkovou – pozn. red.) hematomy a vzniká otok mozku. Na základě toho může dojít ke snížení okysličení a selhání systémového tlaku a následně i ke smrti,“ prozradila lékařka, která si vzhledem k citlivosti případu nepřála být jmenována, redakce ale její jméno zná.

Pomoc

Je tedy jasné, že ačkoli si zbitý Petr z napadení odnesl otřes mozku a vážné poranění břicha, situace mohla být o dost vážnější.

Přestože to vypadá, že samotnému útoku zbytek party podle všeho jen nečinně přihlížel, nyní se brání, že mu chtěli pomoci, aby utekl.

Případem se samozřejmě zabývá kriminálka, podle našich zpráv šestnáctiletý Ondřej po incidentu zmizel z města, jeho matka se prý zhroutila. Podle všeho je Ondřej v Sedlčanech známá firma, která za sebou nemá jenom jeden jediný malér.

Škrcení a poraněný kotník

Televizi Prima se ozvaly další dvě matky ze Sedlčan. Uvedly, že Ondřej P. v minulosti zbil jejich potomky. Jedna uvedla, že Ondřej P. jejího syna škrtil. Další řekla, že syn měl po útoku naštípnutý kotník. Obě matky uvedly, že podaly trestní oznámení. Podle jejich výpovědi ale bylo vše odloženo, protože Ondřejovi tehdy bylo méně než patnáct let.

„Na videu je zachyceno fyzické napadení chlapce staršího 15 let mladistvou osobou. K incidentu mělo dojít dne 18. září mezi 14:00 a 15:00 hodinou v ulici Na Potůčku v Sedlčanech. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Nelze v tuto chvíli vyloučit, že může být případ překvalifikován. Totožnost podezřelé osoby je nám známá. Dále šetříme, zda další osoby neměly podíl na daném jednání nebo jinou odpovědnost související s případem. Vzhledem k věku zúčastněných osob však ze zákonných důvodů nebudeme sdělovat žádné další informace,“ sdělila redakci eXtra.cz příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Související články

Další články