Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Lékařka, která nesmí vyšetřovat, může otestovat celý národ: Pak se všem uleví. Vojtěchu, dej souhlas

Zdroj:
+ Dalších 7 fotografií
boj s koronavirem
Lékařka a molekulární bioložka Soňa Peková (ta, která nesmí testovat na koronavirus), našla řešení, jak otestovat všechny lidi v populaci! Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, současný šéf ústředního krizového štábu, je nápadem nadšen. Souhlas ale musí dát ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Kdy se k tomu rozhoupe?

Je to jen jeden krok a krize se může začít řešit! Odborníci přišli s řešením, jak otestovat na koronavirus všechny české občany s potížemi a v karanténě jen za pár dní. Informuje o tom Právo a web Novinky.cz.

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula je nápadem nadšen. Souhlas ale musí dát ministerstvo zdravotnictví.

"Zdá se, že se snad ledy hnuly. Včera v noci odešel na MZ ČR k rukám prof. Prymuly dopis, předtím to bylo předjednáno, že se do testování SARS-CoV-2 zapojují velká centra Akademie věd v Praze, Brně a Českých Budějovicích pod záštitou rektora UK a předsedkyně AV ČR," uvedla pro Novinky.cz Soňa Peková

Boj ještě můžeme vyhrát

Bioložka je přesvědčená, že pak dojde o testování tisíců lidí v krátkém čase. Zmírní se karanténa a Česko se začne uzdravovat!

"Je to práce takzvaně zespoda nahoru. Tato pracoviště, mezi nimiž je i Ústav molekulární genetiky AV ČR, odkaz na pracoviště profesora Holého, mají obrovské kapacity a jsou na té nejvyšší odborné úrovni. Bude potřeba jen odebrat vzorky a dopravit jim je. Například Ústav molekulární genetiky má tři mašiny s 384 pozicemi, tedy otestují za den téměř 1200 vzorků. Je to obrovský krok. Oni mají kapacity na plošné testování lidí. Vůbec se to nedá srovnat s tím, jak testují nemocnice teď, pár desítek denně," říká Peková s tím, že nemocnice nyní testy nestíhají a nezvládají.

Čeká se jen na to, zda návrh posvětí ministr Adam Vojtěch V úterý večer budeme vědět více.

Situaci kolem koronaviru sledujeme ONLINE

Související články

Další články