Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Životní trauma Kateřiny Cajthamlové: Byla nechtěné dítě, bez mámy od tří let!

Kateřina Cajthamlová
Zdroj: Profimedia.cz
dokument

Kateřinu Cajthamlovou známe všichni jako sebevědomou lékařku, která radí lidem, jak správně dbát na zdravou životosprávu a shodit přebytečná kila. Málo se už ví, že sama neměla v životě na růžích ustláno a její matka měla poruchu příjmu potravy. Zároveň k ní matka nikdy neprojevovala příliš vřelé city. Více prozradila ve 13. komnatě na ČT.

Soukromá lékařka, moderátorka a spisovatelka, která vystupuje v řadě televizních a rozhlasových pořadů. Tak zná většina lidí Kateřinu Cajthamlovou. Nejvíce se proslavila moderováním úspěšného pořadu Jste to, co jíte na TV Prima. Objevila se také v soutěži StarDance Když hvězdy tančí. V prvních pořadech, které moderovala, radila Cajthamlová obézním lidem, jak shodit přebytečná kila, jak jíst kvalitně a zdravě. Tehdy platila za nekompromisního kata, který lidem z ledniček vyhazoval nezdravé potraviny a stíral je tak, až to mnohdy jim i divákům bylo protivné. Šlo ale o roli v reality show. Nyní lékařka a psychoterapeutka pomáhá pacientům překonávat životní problémy.

Sama ale neměla život vůbec jednoduchý a rané dětství prožila bez rodičů, kteří se na nějakou dobu rozešli, matka žila s jiným mužem v zahraničí a Kateřinu vychovávali prarodiče z otcovy strany. Přestože se pak rodiče k sobě vrátili a tvořili úplnou rodinu, matka pro ni dlouhou dobu byla „cizí paní“ a lásku ji moc neprojevovala: „Jen občas pohlazení, anebo letmý polibek na temeno hlavy,“ vzpomíná lékařka v pořadu 13. komnata Kateřiny Cajthamlové na České televizi.

Matka se za ni styděla a podrývala ji sebevědomí

V praktickém slova smyslu plnila pozici mámy na jedničku, ale byla citově chladná. Kateřina byla nechtěné dítě, matka zřejmě děti ani nechtěla. Starala se sice o její vzdělání a rozhled, ale shazovala a podrývala její sebevědomí. Nelíbilo se jí, že se dcera stala lékařkou, představovala si, že bude architektkou jako ona, a styděla se zprvu i za to, že vystupuje v televizi: ​„Řekla, že to studují největší blbci, protože se to nadrtí každý. Stejně jako práva,“ vzpomíná Cajthamlová.

Matka pravděpodobně trpěla poruchou přijmu potravy, o čemž se nikdy nemluvilo. „Pochopila jsem, že trpěla bulimií. Proto taky neměla ráda můj pořad,“ uvedla Cajthamlová, která na diagnózu její matky přišla až po její smrti. I proto se pak začala věnovat lidem a radila jim, jak by se měli stravovat. Kateřina dnes pokládá to, že do osmi let vyrůstala u dědečka s babičkou, za velké štěstí. Říká, že jí dětství u prarodičů nejenom hodně dalo, ale vlastně i zachránilo.

Cajthamlová v pořadu také vyzradila jedno rodinné tajemství a sice že její maminka si vzala Peruánce „Proto mi vždycky říkala, jak je Peru krásné,“ řekla s tím, že její rodiče se navíc brali dvakrát, přičemž její matka si po rozvodu s Peruáncem vzala jejího otce podruhé.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy