Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Lékařka Elena (†60) brojila proti očkování: Teď sama na covid zemřela

Lékařka Elena (†60): Brojila proti očkování, sama na covid zemřela
Zdroj: Policie SR
slovensko

Lékařka Elena D. z Banské Bystrice ve své ordinaci vyvěsila plakáty, které zesměšňovaly očkování proti nemoci covid-19. Sama pak na následky onemocnění zemřela. Informace potvrdila slovenská policie.

Jako odstrašující případ může posloužit příběh šedesátileté lékařky Eleny D. z Banské Bystrice na středním Slovensku. Ta ve své ordinaci vyvěsila plakáty, které se vysmívaly očkování proti nemoci covid-19 a zpochybňovaly jeho účinnost. Následně však na nemoc sama zemřela. "Tohle není hoax. Lékařka, která rozmlouvala pacientům očkování, zemřela,“ napsala ve svém příspěvku slovenská policie.

Na jednom z plakátů vakcíny přirovnávala ke smrtce, na dalším zase k dobrovolné invaliditě. Jak informoval slovenský portál BBonline, podle vyjádření několika jejích pacientů měla lékařka od očkování odrazovat i osobně. Policie také podle serveru aktuality.sk zveřejnila vyjádření ženy, která byla u této lékařky na vyšetření se svou 80letou tetou. Uvedla, že ji lékařka kritizovala za to, že si dovolila svou tetu vystavit "pfizerovským hamižníkům" a řekla, že zaručeně do dvou týdnů zemře na následky očkování. Nakonec však minulý týden zemřela sama neočkovaná doktorka, které se stal osudným právě koronavirus. Podlehnout následkům onemocnění covid-19 měla v banskobystrické Rooseveltově nemocnici.

Mezi letáky vyvěšenými v její ordinaci byl také jeden se sdělením: "Nechat se očkovat proti covidu jen proto, abych se mohl zúčastnit kulturních akcí, je jako nechat se dobrovolně zmrzačit jen proto, abych mohl parkovat na místech pro invalidy.”

Slovensko patří mezi země nejhůře postižené epidemií koronaviru. Naočkováno je v zemi jen kolem 46 procent populace, což je o více než deset procentních bodů méně než v ČR.


Související články

Další články