Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Lékařka Babiše mladšího končí: Odchod den po požáru kliniky!

Zdroj: HZS Středočeského kraje, ANO
+ Dalších 18 fotografií
Kauza Babiš
Žena, která sepsala zprávu o zdravotním stavu Andreje Babiše mladšího (35), skončila na klinice, kde syna českého premiéra léčila. Z Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) prý odchází dobrovolně. Svůj konec oznámila pouhý den poté, co v ústavu vyhořela vyšetřovna.

„Paní Protopopová sama navrhla, že odejde, tudíž jsme tuto nabídku přijali,“ řekl ČTK mluvčí NÚDZ Jan Červenka. Dita Protopopová zároveň podotkla, že ředitel kliniky Cyril Höschl potvrdil, že během své praxe nepochybila.

„Mediální tlak na samotný ústav a na mou osobu ale byl tak ohromný, že jsem se rozhodla svůj částečný úvazek ukončit. Celá ta kauza velmi zásadně ovlivnila jak můj profesní, tak osobní život a já doufám, že mediální hon a útoky části veřejnosti spojené se zpochybňováním mých odborných kvalit brzy ustanou,“ řekla Protopopová Deníku N s tím, že spolu s ní odcházejí i všichni pacienti, které si převezme v novém zaměstnání.

Protopopová se stala terčem kritiky po reportáži Seznam Zpráv z minulého pondělí. Andrej Babiš mladší v ní tvrdí, že byl unesen na Krym. Lékařka přitom je autorkou zprávy o jeho zdravotním stavu, který měl zamezit jeho výpovědi v kauze Čapí hnízdo. Syn premiéra Andreje Babiše má trpět schizofrenií.

Oznámení konce Protopopové v NÚDZ přišlo pouhý den poté, co na klinice hořelo. Spekulace o úmyslném založení požáru, které v pondělí kolovaly po sociálních sítích, vyvrátili vyšetřovatelé. Na jedné z vyšetřoven zkratoval elektrický spotřebič.

Související články

Další články