Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Lékaři zveřejnili zdravotní dokumentaci Miloše Zemana: Pokles váhy, nespavost a úbytek svalů

Lékaři zveřejnili zdravotní dokumentaci Miloše Zemana: Pokles váhy, nespavost a úbytek svalů
Zdroj: Facebook
+ Další 4 fotografie
zdraví
Ve čtvrtek byla Ústřední vojenskou nemocnicí zveřejněna zdravotní dokumentace prezidenta Miloše Zemana (75). Zpráva uvádí, že je hlava státu sledována kvůli úbytku svalů, především v oblasti dolních končetin a kvůli postižení nervových vláken. Ve zprávě také stojí, že prezident zhubl za jeden rok celých 10 kilogramů a je možné, že trpí nespavostí.

„Pan prezident během pobytu v ÚVN i v dalších dnech byl sledován a léčen pro poruchu výživy spočívající v úbytku a narušené funkci svalů, zvláště na dolních končetinách. Je také přítomno postižení nervových vláken, projevující se ztrátou čití, tedy dotykového vnímání podnětů na periferii dolních končetin,“ píše se ve zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana

Podle zprávy dávali lékaři hlavě státu během rekondičního pobytu nutriční výživu, načež mu doporučili proteinovou dietu. Prezidenta neminou ani pravidelné kontroly klinického stavu. Pro zlepšení zdraví mu bylo doporučeno podnikat procházky a dodržovat pitný režim. Lékaři se podle zprávy u Zemana zaměřili i na nácvik stereotypů chůze a stoje.

Pod zprávou je podepsán Zemanův ošetřující lékař Miroslav Zavoral, který je rovněž ředitelem Ústřední vojenské nemocnice, kde prezident strávil čtyři dny na rekondičním pobytu. Ten byl zaměřen na rekonvalescenci dlouhodobě přetěžovaného organismu a nepodstoupil během něj žádný zákrok. Kompletní zprávu si můžete přečíst v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy