Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Lékaři zveřejnili zdravotní dokumentaci Miloše Zemana: Pokles váhy, nespavost a úbytek svalů

+ Dalších 5 fotografií
zdraví
Ve čtvrtek byla Ústřední vojenskou nemocnicí zveřejněna zdravotní dokumentace prezidenta Miloše Zemana (75). Zpráva uvádí, že je hlava státu sledována kvůli úbytku svalů, především v oblasti dolních končetin a kvůli postižení nervových vláken. Ve zprávě také stojí, že prezident zhubl za jeden rok celých 10 kilogramů a je možné, že trpí nespavostí.

„Pan prezident během pobytu v ÚVN i v dalších dnech byl sledován a léčen pro poruchu výživy spočívající v úbytku a narušené funkci svalů, zvláště na dolních končetinách. Je také přítomno postižení nervových vláken, projevující se ztrátou čití, tedy dotykového vnímání podnětů na periferii dolních končetin,“ píše se ve zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana.

Podle zprávy dávali lékaři hlavě státu během rekondičního pobytu nutriční výživu, načež mu doporučili proteinovou dietu. Prezidenta neminou ani pravidelné kontroly klinického stavu. Pro zlepšení zdraví mu bylo doporučeno podnikat procházky a dodržovat pitný režim. Lékaři se podle zprávy u Zemana zaměřili i na nácvik stereotypů chůze a stoje.

Pod zprávou je podepsán Zemanův ošetřující lékař Miroslav Zavoral, který je rovněž ředitelem Ústřední vojenské nemocnice, kde prezident strávil čtyři dny na rekondičním pobytu. Ten byl zaměřen na rekonvalescenci dlouhodobě přetěžovaného organismu a nepodstoupil během něj žádný zákrok. Kompletní zprávu si můžete přečíst v galerii.

Mohlo by vás zajímat

Další články