Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Lékaři vrátili muži část obličeje díky smartphonu a 3D technologii! Neuvěříte, jak teď vypadá!

To je změna co?
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Brazilec Carlito Conceiao (54) přišel kvůli rakovině o pravé oko a část tváře a nosu. Obličej mu pak doktoři dokázali vrátit pomocí 3D tisku, který se v lékařství objevuje stále častěji. Využit byl i smartphone, díky kterému bylo provedeno měření rozměrů a rekonstrukce obličeje.

Ještě před několika lety byste si mohli myslet, že takový zákrok je možný pouze ve sci-fi filmech. Ovšem medicína jde stále kupředu a v současné době lékaři dělají téměř zázraky.

O takovém jednom doslova zázraku, můžeme hovořit u případu Carlita Conceiaoha. Tenhle čtyřiapadesátník neměl zrovna jednoduchý osud. Ale díky moderní medicíně se zase může těšit ze života.

Carlito je Brazilec, který kvůli zákeřné rakovině přišel o pravé oko a také o část tváře a nosu. Myslel si, že jeho život už nemá žádný smysl. Se zohaveným obličejem se nechtěl příliš ukazovat na veřejnosti a trpěl depresemi.

Jenomže doktoři přišli s opravdu převratným nápadem. Odborníci dokázali muži vrátit jeho obličej pomocí 3D tisku, který se v lékařství objevuje čím dál tím častěji. Dokonce byl využit i smartphone, díky kterému bylo provedeno měření rozměrů a rekonstrukce obličeje.

Carlito má nyní svoji tvář zpět a konečně se může zase usmívat na celý svět.

Související články

Další články