Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Lékaři varují: Trend umělých řas vás může připravit o zrak. Stojí vám to za to?

Lousie Jackson málem přišla o zrak kvůli tomu, že chtěla delší řasy.

I v českých končinách jsou stále v kurzu umělé řasy, které si dívky nechávají nalepovat jednu po druhé v různých kosmetických salonech. I přestože na tuhle proceduru dost žen doplatilo ztrátou svých přírodních řas a přestože dlouhé brvy často vypadají uměle a vytváří pohled smutného štěňátka. Lékaři varují před četnými alergickými reakcemi, které ženy zažívají.

Tak například Louise Jackson (28) se tři měsíce před svou svatbou objednala na řasy. Tedy na proceduru, kde se umělé brvy lepidlem připevní k těm přírodním. Když o hodinu a půl později chtěla otevřít oči, nešlo to. „Myslela jsem si, že se mi víčka slepila lepidlem na řasy. Když jsem oči konečně otevřela, byl to šok. Celé byly oteklé. Skoro nic jsem neviděla,“ svěřuje se Lousie se svým hrozným zážitkem. Britka okamžitě vyhledala lékařskou pomoc. „Málem jsem prý přišla o zrak,“ tvrdí Lousie.

A rozhodně není sama, kdo se s nebezpečnou alergií setkal. Doktoři radí, aby se ženy umělým řasám do budoucna raději vyhýbaly.

Mohlo by vás zajímat

Další články