Operace trvala dlouhých 10 hodin a podílelo se na ní 22 doktorů a sester pod vedením doktora Ahmada Furrajana. Operace byla velmi složitá, tento druh srůstu totiž patří k těm nejkomplikova­nějším. Dvojčata měla šedesátiprocentní šanci na úspěch.

Operace byla provedena v několika fázích, původně se plánovalo, že bude trvat 12 hodin. Doktoři ale vše stihli pouze za 10 hodin. Zákrok byl pátý a zároveň poslední, který musely holčičky podstoupit.

Rozhodnutí o oddělení malých sester vydal král Salmán a království hradí veškeré výdaje na operaci i cestu. Krále požádal o pomoc otec holčiček v roce 2013, protože neměl peníze na velmi drahou operaci. V Sýrii totiž živí jedenáctičlennou rodinu.

Deník Arab News uvedl, že od 90. let bylo v Saúdské Arábii provedeno 38 operací siamských dvojčat. Království má tým vysoce kvalifikovaných chirurgů specializovaných na tento druh zákroku.

Pravděpodobnost, že se narodí siamská dvojčata, je 2 500 000:1. Saúdská Arábie provedla 38 operací siamských dvojčat od roku 1990. Vyšetřeno bylo dalších 30 případů, o kterých lékaři rozhodli, že není možné je oddělit.