Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Lékaři pracují na zmenšení hlavy chlapce, který svým vzhledem připomíná MIMOZEMŠŤANA! Má vůbec šanci přežít?

Snad se lékařům podaří malému chlapci zachránit život!
Zdroj: profimedia.cz
Doktoři v Indii provedli první úspěšnou operaci u teprve sedmiměsíčního chlapce, který trpí vodnatostí mozku. Jeho hlava před zákrokem lékařů měřila 96 cm v obvodu. Lékaři odstranili 3,7 litrů tekutiny z hlavy a snížili tak objem na 70 cm, což se považuje za úspěch a chlapci se bude zase o něco lépe žít.

Lékařům v Indii se povedl opravdu malý zázrak. Malému chlapci, kterému je teprve sedm měsíců, konečně alespoň trochu ulevili od jeho každodenního trápení.

Dítě trpí vodnatostí mozku a jeho hlava dosahuje gigantických rozměrů. Malý indický chlapec připomíná svým zjevem mimozemskou postavičku.

I když mu jsou jeho rodiče velkou oporou a snaží se mu jakkoliv pomoct, léčba bude ještě hodně náročná a malého klučinu čeká dlouhá cesta k plnému uzdravení.

Lékaři provedli první úspěšnou operaci, kdy dítěti zmenšili hlavu z původních 96 centimetrů na 70 centimetrů. I když se to může na první pohled zdát málo, tak chlapci tento zákrok usnadní jeho dosavadní život.

Doktorům se podařilo odstranit z hlavy celých 3,7 litrů tekutiny. Chlapce čeká ještě velký boj. Snad jednou bude vypadat jako každé normální dítě.

Související články

Další články