Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Lékaři odmítli operovat jeho nohu! Proč? FOTO UVNITŘ vše vysvětluje

+ Další fotografie
Muhammad Mushtaq (40) vedl ještě před pár lety úplně normální život a radoval se z maličkostí, které zdraví lidé mnohdy berou jako samozřejmost. Nemohl tedy tušit, že se mu v osmatřiceti letech život otočí o 180 stupňů. V té době mu byla diagnostikována elefantiáza, nemoc charakterizovaná ztluštěním kůže a podkoží v důsledku ucpání lymfatických cév a uzlin. U Muhammada se projevila takzvanou sloní nohou, která už v jeho případě váží 150 kilogramů a lékaři mu ji odmítají operovat.

Muhammad Mushtaq je ve svých 40 letech upoután na lůžko a zdá se, že na něm do konce svého života zůstane. Před dvěma lety se u něj totiž objevila elefantiáza, kvůli které jeho noha dorostla do obřích rozměrů, aktuálně váží dokonce 150 kilogramů. Bývalý řezník je nyní závislý na pomoci svého bratra a švagrové, bez kterých by se nedokázal ani najíst.

Podle místního lékaře je nemožné jeho nohu operovat, zákrok by prý mohl ohrozit pacientův život. S tím se ale Mushtaq nechce smířit a prosí vládu, aby mu zajistila setkání s odborníky. Prý by se dokonce smířil i s amputací, aby se zbavil přítěže, kvůli které je naprosto závislý na své rodině.

Muhammadův život se obrátil vzhůru nohama poté, co si před dvěma lety našel na noze bulku. Myslel si, že jde jen o banalitu a tak ji neřešil, během tří měsíců se ale zvětšila tak, že už i pod oblečením byla nepřehlédnutelná. Ačkoliv Muhammad dostal léky, je velmi nešťastný, že z jeho momentálního stavu zatím není cesty ven.

Související články

Další články