Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Lékař o leukemii Karla Gotta: Šance na záchranu přichází z USA

Karel Gott
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 9 fotografií
LÉČBA
Zpráva o propuknutí akutní leukemie u nejslavnějšího Čecha Karla Gotta (80) zarmoutila většinu jeho fanoušků. I když jde u pacienta v jeho věku a po předchozí léčbě rakoviny a poruchy krvetvorby o nesmírně závažnou nemoc, lékař redakci eXtra.cz informoval, že Mistrovi by mohla pomoci léčba ze Spojených států.

„Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě myelodysplastického syndromu. Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukemii,“ prozradil zpěvák a požádal o klid na léčbu

„Jde o klasický vývoj myelodysplastického syndromu a po předchozí léčbě pana Karla Gotta (80) je to velice vážná situace. Jak může být léčba úspěšná, to je velmi individuální a záleží na mnoha faktorech. Vyšší věk pacienta sice zaručuje nižší agresivitu nemoci, zároveň si ale lékaři nemohou dovolit příliš agresivní a u mladšího pacienta často účinnou léčbu. Při oslabené imunitě pacienta by to pro něj bylo nebezpečné,“ upozornil eXtra.cz lékař.

„V úvahu přichází velmi nákladná biologická léčba, zvlášť ta ze Spojených států vykazuje velmi příznivé výsledky i u vážnějších forem akutní leukemie, nicméně ani lékaři nejsou všemohoucí,“ varuje doktor.

Při akutní leukemii podle něj kostní dřeň už není schopna vytvářet další zdravé krvinky, následkem je chudokrevnost, pacientovi chybí kyslík, což ho šíleně unavuje a vyčerpává. „Nicméně bez znalosti pacientovy dokumentace bych si netroufl tvrdit, jak na tom skutečně je a jakou má naději,“ dodal odborník.

DÁLE MŮŽETE ČÍST:

Karel Gott má akutní leukemii! Se zlou nemocí bude bojovat, slíbil fanouškům

Akutní leukemie! Karel Gott ukázal, jak bojuje se zlou rakovinou, která se vrátila

Prosím o klid, požádal Gott a ukázal novou fotografii

Co vše nyní Mistra ohrožuje? Promluvil odborník

Zpráva o leukemii Karla Gotta rozplakala jeho blízkého kamaráda Jiřího Krampola

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy