Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Lék na vedro: Pijte teplou vodu! Navíc tím zastavíte stárnutí a tloustnutí

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
zdraví
Pokud je vám vedro, tak máte tendenci se rychle ochladit. Ledové pivo je neštěstí. A ledová voda také není ideální řešení. Podle odborníků bychom měli pít teplou vodu. Přečtěte si, jak našemu tělu prospívá.

Ledová voda má rychlý efekt. Ale teplá voda umí preventivní zázraky. Lékaři doporučují dávat si doušek teplé vody i v tropickém počasí. Tady jsou důvody.

Dieta

Pokud si hned ráno dopřejete sklenici teplé vody, nastartujete váš metabolismus. Tím se zvýší vaše teplota organismu a budete tak spalovat více kalorií. Dokonale tak podpoříte hubnutí. Navíc voda pročišťuje střeva, ledviny a močové cesty.

Rychlejší trávení

Pokud 15 minut po jídle vypijete sklenici teplé vody, podpoříte tak trávení a zároveň nedovolíte tukům, aby se usadily. Teplá voda navíc pomáhá při vstřebávání všech vitamínů a minerálů, které organismus využívá pro svoje potřeby.

Lepší krevní oběh

Teplá voda vám prokrví celé tělo, a tak vyplaví toxiny z oběhového systému. Během několika dní budete mít více energie a budete uvolněnější. Hned se vám bude lépe pracovat a soustředit.

Lék na bolest

Voda je opravdu zázračná, a dokonce i léčí. Pokud budete teplou vodu pít pravidelně, zmírníte tak migrénu nebo bolesti břicha při menstruaci. Teplá voda totiž prokrvuje břišní svalstvo a orgány.

Boj se zácpou

Každý druhý Čech trpí zácpou. Je to způsobeno hlavně špatnou životosprávou, stresem nebo nedostatečným pitným režimem. Střeva pak přestanou pracovat a vás začne bolet břicho. Nejlepší je si dát každé ráno na lačný žaludek sklenici teplé vody. Zlepší vám funkci střev a už za týden budete mít po zácpě.

Zastavuje stárnutí

Pokud máte v těle hodně škodlivin, může to vést k předčasnému stárnutí pokožky. Když budete pít pravidelně teplou vodu, tak celý organismus pročistíte a vaše buňky budou elastičtější. Budete se lépe cítit a taky skvěle vypadat.

Související články

Další články