Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Lejla Abbasová představila projekt Příběhy nás spojují

Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
Lejla Abbasová představila charitativní projekt Příběhy nás spojují, který prostřednictvím prodeje pohlednic s fotografiemi Vladi Bajerovské podporuje vznik knihovny Maasai Academy v Keni. Současně prostřednictvím pohlednic spojí děti z České republiky a malé masajské školáky, kteří se tak budou moci vzájemně dozvídat o svých snech, radostech i starostech.

Patronem a spoluorganizátorem tohoto projektu v České republice je moderátorka Lejla Abbasová, která společně se svým synem Davidem a dalšími slavnými maminkami a jejich dětmi napsala první pohlednice pro děti z Maasai Academy. Projekt Příběhy nás spojují přišly podpořit také Ester Janečková (42) s dcerou Sárou, Lucia Šoralová s dcerou Rebekou, Betka Stanková s dcerou Alžbětou nebo Kristýna Frejová s dcerou Ráchel.

Primárním cílem projektu Příběhy nás spojují je podpořit vznik knihovny Maasai Academy, která bude dlouhodobě zajišťovat učebnice pro masajské děti žijící v izolované komunitě v Keni. Současně hravou formou zvyšuje jejich motivaci k dalšímu vzdělávání a zájem o cizí, pro ně exotické země. Malí Masajové a Masajky tak mohou poznat, jaké starosti, sny a nápady mají děti na jiných kontinentech a v jiných částech Afriky.

Děti z rozvinutých částí světa, tedy i z České republiky, se naopak z odpovědí malých keňských adresátů dozvědí o jejich životě, radostech i trápeních. „Díky fotografování Masajů jsem dostala příležitost poslouchat jejich životní příběhy a zkušenosti a naučit se mnohé nejen o nich, ale i o sobě. Pochopila jsem, že v jádru jsme stejní. Umíme se radovat a smát, známe slzy a strach, všichni s něčím zápasíme. Uvědomila jsem si, že i přes zásadní rozdílnost našich kultur se můžeme jeden od druhého hodně naučit,“ říká Vlaďa Bajerovská, jejíž africké fotografie se staly základem projektu.

Související články

Další články