Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Lehká žena z Prostřena: Manžel Michal tvrdí, že ho shodila ze střechy a způsobila mu 17 zlomenin

Michal a Kateřina Zelení se brali v prosinci 2020. Znali se od května.
Zdroj: Se souhlasem Michala Zeleného
+ Další 2 fotografie
JUSTICE

Velikonoční týden v pořadu Prostřeno! připravil divákům seznámení s Kateřinou Zelenou (28), která se prezentovala jako vypočítavá soutěžící, ale jinak coby svědomitá, leč chudá maminka dvou dětí. Kromě toho, že na ni prasklo, že jen čtyři měsíce před natáčením přivedla na svět pervitinem intoxikovanou holčičku, které se vzdala rovnou v porodnici, vyplouvají na povrch i skutečnosti o trestním řízení, jež odstartoval její manžel. Podle jeho slov mělo dojít k dvěma útokům, z nichž má stále zdravotní následky.

Kateřina z Prostřeno!: Chtěla utajit minulost a šla do TV

Kateřina Zelená má za sebou hodně divokou minulost, přesto ale nejspíš doufala, že do reality show Prostřeno! přijde nikým nepoznána a nic se na ni neprovalí. Jenže chyba lávky. Nejenže různé pikantnosti o ní prozradil eXtra.cz její manžel Michal, sekterým se rozvádí, na webech pro klienty sexuálních pracovnic ji navíc nyní probírají i účty mužů, kteří ji v televizi ihned poznali.

Redakci eXtra.cz sama řekla, že si dává do pořádku svůj život, profesi společnice se údajně dál také nevěnuje (byť klienti tvrdí, že ji dále vídají na pikantních on-line přenosech, jejich tvrzení nyní nejde stoprocentně prokázat). Díky zlepšení své situace získala zpět do péče i své dvě děti, desetiletou dceru a čtyřletého syna, se kterými si zařizuje nově pronajatý byt.

Některé stíny minulosti ji ale pronásledují dál.

Manžel: Kateřina mě dvakrát napadla

Zatímco ona sama o manželovi hovoří jako o narušeném člověku, který má být údajně nebezpečný svému okolí, Michal Zelený udává, že to ona sama kvůli své nevyzpytatelnosti čelí policejnímu vyšetřování.

„Od 1. 10. 2022 je stíhaná za těžké ublížení na zdraví, shodila mě ze střechy z výšky 8,7 metru. Dopadl jsem na beton a měl 17 zlomenin a skončil na vozíku. Mám trvalé následky. Sanitku nezavolala a ani první pomoc mi neposkytla,“ tvrdí.

Z dokumentů nemocnice, které muž redakci eXtra.cz předložil, vyplývá, že byl 15. 11. 2021 v době události pod vlivem alkoholu. Spolu se ženou vylezli na římsu střechy jejich pizzerie, kde se pohádali. Dopadl prý na nohy a záda. Tehdy ještě uváděl, že šlo o nešťastnou náhodu, policii skutek oznámil až o necelý rok později.

„Já to původně nenahlásil. Rok jsem doufal, že se dá do kupy z drog. Poslední kapkou bylo, že sama na mě podala trestní oznámení s nesmyslným obviněním, to pochopitelně spadlo pod stůl, a taky to, že mě pošpinila u mé rodiny, K tomu mi znemožnila vzít si po narození dceru, když se jí sice vzdala, ale hned popřela mé otcovství, abych ji nemohl získat. Do týdne jsem pak šel na policii,“ pokračuje manžel účastnice Prostřena! s tím, že do své ženy byl i přes všechny problémy velmi zamilovaný.

Druhé napadení se mělo odehrát 2. 2. 2022. Manželé tehdy žili v hotelovém domě ve Frýdku-Místku, žena měla svého muže podle jeho tvrzení napadnout čtyřikrát pomocí hliníkové násady od smetáku, udeřit ho měla do levé nohy v oblasti nártu.

„Sama to přiznává. U prvního případu jen tvrdí, že to bylo nechtěně, v druhém případě, o dva měsíce později, vzala kovovou tyč a třískala mi do operované nohy. A to bylo úmyslné ublížení na zdraví. Sazba je tam osm let,“ sděluje eXtra.cz manžel Kateřiny.

Policie: Trestní řízení kvůli ublížení na zdraví

Policie ale jeho informace uvedla na pravou míru. Žena totiž zatím trestně stíhaná není a ani trest jí v případě pravomocného odsouzení nehrozí až tak vysoký.

„Ve vámi dotazované věci přijali policisté oznámení v říjnu loňského roku. Frýdecko-místečtí kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a ublížení na zdraví. Dosud nebyl nikdo obviněn, ve věci probíhá prověřování a byl přibrán znalec k vypracování znaleckého posudku,“ sdělila eXtra.cz tamní policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

„Za přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti trestní zákoník stanovuje trest odnětí svobody až na dvě léta, u přečinu ublížení na zdraví je to šest měsíců až tři léta,“ doplnila.

Pokud by nebyl případ odložen a strážcům zákona by se podařilo skutky prokázat, Kateřině Zelené by se po teoretickém pravomocném odsouzení tresty nesčítaly. V takovém případě by totiž dostala souhrnný test za oba skutky podle paragrafu s vyšší sazbou.

V rámci objektivity je třeba dodat, že sám Michal Zelený má trestní škraloup. Přiznal nám, že byl před třemi lety propuštěn z vězení. Dostal pět a půl roku za napadení, na podmínku ho pustili po odsezení tří let. „Šlo o dávnou záležitost, kterou řešili až po mnoha letech. Kontrolují mě probační úředníci a všechno mám v nejlepším pořádku,“ dodal pro eXtra.cz v narážce na slova své ženy, jak má být nebezpečný. Že by někdy napadl přímo ji, to ale dosud podle našich informací manželka neuváděla ani v pořadu, ani ve vyjádřeních pro státní instituce.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy