Co se tehdy ve vysílání vlastně stalo? Do Snídaně s Novou zavítal tiskový mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Měl hovořit na téma, které bezpečnostní podmínky a předpisy Rusové zřejmě porušili a zanedbali. Kavka mluvil o tom, že děti byly v kině zavřené. Neměly šanci před ohněm utéct. „Ty děti byly zamčené. Zamknout někoho do nějakého prostoru, to prostě nemůžete udělat. Tam musí být volné únikové cesty,“ uvedl na TV Nova Kavka.

V tu chvíli mu do řeči skočil moderátor Petr Říbal. „Martine, máte děti? No, tak někdy je přece musíte někam zavřít. Aby byl klid,“ začal se smát Říbal. Mluvčího Kavku tímto typem humoru velmi zaskočil.

Redakce eXtra.cz vás jako první informovala o tom, že Říbal z televize Nova vyhozen nebude. Že bude jen na čas stažen z obrazovek a pak se k moderování vrátí.

A to se přesně stalo. Říbal i Mašlíková (35) se do Snídaně vracejí. „Petr si velmi dobře uvědomuje, co udělal, a moc ho to mrzí. Byl to krajně nevhodný vtip a je rád, že znovu od televize dostane šanci vrátit se na obrazovku,“ uvedla pro Blesk Hana Mašlíková. Věříme, že Říbal se už poučil a hloupým vtipům na účet mrtvých se příště vyhne.