Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

LEGO reaguje na smrt Floyda (†46): Nechce inzerovat stavebnice s policií a hasiči

LEGO reaguje na smrt Floyda (†46): Nechce inzerovat stavebnice s policií a hasiči
Zdroj: Pixabay
+ Dalších 5 fotografií
rozhodnutí
Smrt George Floyda (†46) zasáhla nejen do současného dění v Americe a fungování na sociálních sítích, ale také do inzerování některých produktů. Výrobce dětských stavebnic Lego po svých partnerech chce, aby přestali s inzercí produktů, kde jsou policisté, hasiči nebo zločinci.

Marketingová společnost Rakuten LinkShare zastupuje společnost LEGO, která se specializuje na výrobu dětských stavebnic a smrtelně nebezpečných kostiček pro lidská chodidla. Společnost požádala své partnery, aby nedělali reklamu produktům, ve kterých se objevují postavy znázorňující strážce zákona či kriminálníky. Jde o více než 30 stavebnic.

Smrt George Floyda

Smrt George Floyda

Afroameričan George Floyd zemřel ve věku 46 let 25. května 2020 v americkém Minneapolis během zatýkání. Policii na muže zavolala obsluha obchodu, která se domnívala, že platí padělanými penězi. Jeden ze zasahujících policistů Derek Chauvin několik minut klečel Floydovi na krku. George jej prosil o život a opakoval, že nemůže dýchat. Policista toho nedbal a Floyd během zákroku zemřel. Tato událost v Americe rozpoutala vlnu protestů a demonstrací.

Bez policistů, hasičů a kriminálníků

Všechny sady, kde se objevuje městská policie, hasičská stanice, policejní psí jednotka a mnoho dalších podobných povolání včetně kriminálníků, by podle marketingové společnosti neměly být nijak inzerovány. To zmátlo partnery výrobce LEGA a požadovali vysvětlení. K e-mailu později měla přístup i veřejnost.

Spoustu lidí stojí za názorem, že právě tyto stavebnice se dětem nejvíce líbí a po mnoho let patří k nejlepším příkladům, díky nimž se děti naučí dodržovat zákon. Tyto produkty navíc patří k těm nejprodávanějším. Někteří naopak tento krok chápou. Shodli se na tom, že se ideální svět LEGA rozpadne ve chvíli, kdy dítě s postavičkami napodobí scénu, při níž Floyd zemřel.

LEGO darovalo miliony dolarů černošským dětem

"Žádali jsme naše partnery, aby nezveřejňovali vybraný propagační materiál LEGO v rámci našeho rozhodnutí respektovat #BlackOutTuesday a pozastavili zveřejňování obsahu na našich sociálních sítích v reakci na tragické události v USA. Litujeme jakéhokoliv nedorozumění a příště své záměry vyjasníme lépe," uvedla společnost Lego.

Než společnost LEGO prohlášení vydala, na sítích zveřejnila informaci o darování 4 milionů dolarů organizacím, které podporují černošské děti a těm, kde děti učí o rasové nerovnosti. Lego však není jediný výrobce, který černošskou komunitu podporuje. Přidal se i Mattel, Funko i několik dalších výrobců a ze zábavního průmyslu i Walt Disney, HBO nebo WarnerBros.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy