Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Legendy jsou zpět! Co dnes dělají Valderrama a Higuita?

Rene Higuita a Carlos Valderrama jsou v Kolumbii legendami.
Zdroj: youtube.com
+ Další 4 fotografie
Oba dva slavili vítězství nad Polskem. Oba dva patří mezi největší legendy kolumbijského fotbalu. Carlos Valderrama (56) i René Higuita pořád mezi fanoušky budí zasloužené pozdvižení.

Oba dva chlapíci si v hledišti vychutnali jasné vítězství Kolumbie. Jihoameričané v základní skupině přejeli Polsko 3:0 a poslali ho domů z MS. Když kamera dva lehce identifikovatelné chlapíky zabrala, fanoušci na celém světě se začali usmívat. Tito dva borci se do fotbalové historie zapsali zlatým písmem.

Brankář René Higuita rád hrál s míčem v poli. Za svou kariéru vstřelil 41 branek. Také s míčem rád a často kličkoval. Na to kolumbijský tým doplatil na MS 1990 v Itálii. V prodloužení za stavu 0:0 proti Kamerunu vzal Higuita míč a začal daleko od branky kličkovat. Míč mu ale sebral kamerunský útočník Roger Milla a dal pohodlný gól.

Kolumbie vypadla a Higuita mohl děkovat bohu, že ho za tuto chybu nenechala zabít mafie. Higuita totiž s mafiány tak trochu kamarádil a stýkal se i s Pablo Escobarem.

Higuita byl také dobrým kamarádem Diega Maradony a jeden čas frčel v kokainu. Měl přezdívku El Loco (Blázen) a fotbalem se prostě za každou cenu bavil.

V současné době Higuita cestuje po světě a propaguje fotbal. Jeden čas chtěl dělat do politiky, ale to už vzdal. A v Kolumbii je také velkou televizní hvězdou, která měla i svou vlastní reality show.

V reprezentačním týmu s ním působil Carlos Valderrama. Ten se dvakrát stal nejlepším hráčem Jižní Ameriky. Kromě nesporného fotbalového talentu na sebe poutal pozornost účesem, který nosí dodnes. Kariéru končil v MSL. Dnes se těší ze svých šesti dětí a hodně cestuje po světě.

Související články

Další články