Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Legendární Václav Neckář představil vánoční píseň Andílku náš

Nová vánoční píseň Václava Neckáře.
Legenda české hudební scény Václav Neckář (74) představuje vánoční píseň Andílku náš.

Václav Neckář společně s bratrem Janem a talentovanou zpěvačkou Dessi, která je studentkou zpěvu na Mezinárodní konzervatoři Praha, natočil ve spolupráci s internetovou televizí Stream.cz píseň Andílku náš. Ta vznikla už v době sametové revoluce, světlo světa spatřila ale až nyní.

„Píseň Andílku náš vznikla v době, kdy se obnovovala tradice festivalu Děčínská kotva a probíhala oblíbená autorská písňová soutěž. Do ní poslali skladbu autoři, tedy můj bratr Honza s Edou Krečmarem. Písničku do soutěže ale nevybrali. Brácha po několika letech dostal zakázku od zahraniční firmy, aby natočil CD českých ukolébavek a vzpomněl si i na “Andílka”, kterého upravil pro dívčí sbor,“ popisuje vznik písně Václav Neckář.

„CD českých ukolébavek se sice natočilo, ale zahraniční vydavatelství se dostalo do potíží v době krize s prodejem hudebních nahrávek, odešlo z našeho trhu a CD už nevydalo. Takže Andílka opět nikdo neslyšel. Až díky tomu, že jsme v loňském roce udělali pro internetovou televizi Stream.cz Uspávanku pro Honzu, tak nás textař, hudebník, scenárista a filmař Jeňýček Fischer opět oslovil, abychom natočili další ukolébavku. Brácha si zase vzpomněl na toho svého, v šuplíku uloženého, Andílka. A tentokrát to už opravdu vyšlo,“ dodává šťastný zpěvák.

Václav Neckář netráví čas jen v nahrávacím studiu, ale věnuje se hlavně koncertování se svojí kapelou Bacily. Jinak tomu nebude ani o Vánocích. Václav Neckář si tak odpočine jen na Štědrý den, který bude trávit se synem Vašíkem a jeho manželkou v klidu domova.

Mohlo by vás zajímat

Další články