Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Legendární Slunce, seno… mělo mít další pokračování: Natočení 4. dílu zabránila Růžičková

Zdroj: facebook.com
+ Další 2 fotografie
Bez debat nejslavnější a zároveň také nejreprízovanější česká trilogie Slunce, seno… původně neměla zůstat pouze u tří dílů. Zdeněk Troška a jeho tým už dokonce měli napsaný scénář. Proč nakonec vůbec nedošlo k natáčení dalšího pokračování?

Jahody, Pár facek, Erotika. Každý z dílů se těšil velké oblibě a už od uvedení toho prvního, v roce 1983, se Zděnek Troška stal celebritou. Jeho trilogie je jedním z mála děl, které snad každý může vidět několikrát ročně.

Důvodů nebývalého úspěchu a nadčasovosti všech tří filmů, které jsou tak stále aktuální a baví diváky i dnes, bylo hned několik. Kromě kvalitního hereckého ansámblu v čele s Helenou Růžičkovou se dal dohromady skvělý tým. Scénář napsal Petr Markov, za kamerou se objevil Josef Hanuš a velkou měrou se na úspěchu podílel také Karel Vágner, který složil hudbu.

Tento tým se měl dát opět dohromady. Legendární sérii měl rozšířit 4. díl s podtitulem Ufoni a i tentokrát mělo jít o ztřeštěnou komedii, ve které by hráli jak zkušení a známí herci, tak amatéři. Ostatně v předchozích dílech trilogie hrála skoro celá Troškova rodná vesnice. K samotnému natáčení nakonec ale nedošlo, přestože již byl napsán scénář.

Hlavních příčin mělo být hned několik. První z nich byl Troškův spor s Helenou Růžičkovou. Režisér pak údajně nechtěl, aby ve filmu Růžičková hrála, a tak scenárista Markov navrhl, aby hned na počátku čtvrtého dílu herečku smetl vlak při tom, když sleduje létající talíř. Růžičková se o tomto plánu ale dozvěděla a udělala prý všechno pro to, aby se čtyřka nenatočila.

Druhým důvodem měly být jako vždy peníze. Sehnat prostředky na natáčení pokračování trvalo Troškovu týmu déle, než se čekalo. A než se povedlo všechny prostředky sehnat, většina herců, se kterými se na natáčení počítalo, a kteří jsou pro sérii naprosto nezbytní, bohužel skonala. Tuto teorii v krátkém rozhovoru pro eXtra.cz režisér již nedávno potvrdil.

Raději se tedy rozhodl natáčení dalšího dílu vzdát, než aby kompletně měnil napsaný scénář. Pokud by k natáčení nakonec opravdu došlo, znamenalo by to, že by diváci přišli o většinu svých oblíbených postav. A to nechtěl riskovat.

Nakonec se zdá, že trojka se stala režisérovým šťastným číslem. Právě tři díly měly také jeho filmy Kameňák (4. a 5. díl už nenatáčel Troška a distancuje se od nich) a Babovřesky.

Související články

Další články