Na sociálních sítích se jako blesk z čistého nebe objevila zpráva, že legendární česká rapová kapela Chaozz se po dlouhých 14 letech znovu vrátí na pódium v plné sestavě. Celý koncert se odehraje v rámci světového finále soutěže End Of The Wea. Na finále soutěže se sjedou rappeři z celého světa. Kromě skupiny Chaozz na akci vystoupí například Pio Squad.

Chaozz vznikl kolem roku 1994 v Praze spojením dvou kapel, Unit a Flavamatic. Skupina měla postupně tyto členy: Deph, Bass, Fugaz, Rusty, DJ Skupla, Rychlík a DJ Smog. Prvním počinem kapely byla deska s názvem …a nastal chaos, která vyšla v roce 1996. Na desce se objevily hity jako Televize, Policijééé nebo Planeta opic. Po vzoru amerických rapperů se k písním s hitovým potenciálem natáčely videoklipy. Především díky českým hudebním pořadům jako Medúza nebo Eso se kapele podařilo prosadit mezi lidmi. Celkově se jim podařilo prodat přes 50 tisíc desek, což se pravděpodobně žádné jiné české hiphopové kapele nepovedlo.

Celkem se kapele podařilo vydat 5 desek, z čehož deska z roku 2002 s názvem Inventura byla výběrem toho nejlepšího z dosavadní tvorby. Kapela aktivně fungovala do roku 2002 a naposledy se spolu na koncertním pódiu objevila 18. 4. 2003 ve Valašském Meziříčí. Po rozpadu Chaozzu frontman kapely Deph založil spolu s DJem Skuplou kapelu Prago Union, která funguje dodnes. Jeden z lídrů kapely a vrchní textař Kato (dříve Deph) v rozhovoru pro Aktualne.cz v roce 2015 prohlásil, že by si nedokázal představit, jak běhá po pódiu a řve „Policie, policie“ (část refrénu známé písně od Chaozzu). Uběhly dva roky a máme tu nově oznámené vystoupení v Praze. Jedná se o návrat Chaozzu, nebo jen jeden koncert pro nejvěrnější fanoušky? Kato se před dvěma lety nechal slyšet, že návrat Chaozzu by proběhl jen v případě, že by se vytvářel nový hudební materiál.