Trendy
válka na Ukrajině StarDance 2024 Bachelor Česko 2024 Český slavík 2024

Legendární rodinka Homolkových je zpět: Tohle jste o druhém díle možná nevěděli!

Hogo fogo Homolka: Co jste o filmu nevěděli
Zdroj: Filmové studio Barrandov
Předchozí Další
Zajímavosti

Trilogie o Homolkových je sondou do života jedné typické české rodinky, kterých je všude kolem plno. Režisérovi Jaroslavu Papouškovi se povedlo poukázat na všechny humorné věci, které taková rodina provádí, a vytvořil komedii, která si vysloužila další dvě pokračování a z Homolkových se stal československý kult. Co jste nevěděli o druhém díle s názvem Hogo fogo Homolka, který měl premiéru v roce 1970?

Trilogii o Heduš, Ludvovi, babi a dědovi a klucích Máťovi a Péťovi, tedy o rodině Homolkových, zná téměř každý. Typická početnější česká rodina, kde sice na první pohled rozhodují muži, ale vše se nakonec stejně točí podle toho, jak rozhodnou ženy.

Děj druhého dílu pojednává o tom, jak si Homolkovi pořídí moderní vůz, a když se dozvědí, že jejich pradědeček v jedné malé jihočeské vesničce zemřel, odjedou se za ním rozloučit. Jenže ani to se neobejde bez dramat, na které už si lidé u Homolkových zvykli.

Co jste o filmu (možná) nevěděli

- Hlavní role opět ztvárnili herci Helena Růžičková a František Husák, kteří si v trilogii zahráli manžele. Kromě nich jsou zde opět také neherci, jejichž výkony jsou ale hodnoceny velmi kladně, děda Josef Šebánek a babička Marie Motlová.

- Ani jeden z hlavních představitelů již nežije. Růžičková zemřela v roce 2004 v sedmašedesáti letech, Husák v roce 1991 ve věku pětapadesáti let, Šebánek v roce 1977 ve věku jednašedesáti let a Motlová v roce 1985 ve věku sedmašedesáti let.

- Vůz, který si Homolkovi pořídili, je Škoda 100 L a vyráběl se v letech 1969 až 1977.

- Závěrečná scéna, kdy se rodinka koupe v rybníce, musela být natočená dvakrát, protože po skončení natáčení jeden z členů štábu omylem vytáhl natočený materiál na světlo, čímž ho zničil. K nelibosti herců museli do vody znova, jenže byl už podzim a voda studená.

- Natáčelo se ve vesnici Čimelice na Vrábsku - rybník Zhoř a v Praze-Ruzyni.

- Pradědečka zde hrál Josef Kolb. Tento herec se úplně poprvé objevil ve filmu až v důchodovém věku. Bylo to ve snímku Lásky jedné plavovlásky (1965).

- Režie snímku, stejně jako dvou dalších dílů, se ujal Jaroslav Papoušek (†66), který dříve napsal scénáře třeba pro filmy Černý Petr, Hoří, má panenko nebo Lásky jedné plavovlásky.

Potlučený Felix o setkání s exmilenkou Gelemovou. Dádě měl co vysvětlovat, přiznal s monoklem pod okem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy