Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Legendární Pulp Fiction slaví 26 let: Jak se změnila Butchova holka a další herci

Legendární Pulp Fiction slaví 26 let: Jak se změnila Butchova holka a další herci
Zdroj:
+ Dalších 17 fotografií
výročí
Kultovní film Pulp Fiction režiséra Quentina Tarantina (57) měl v Americe oficiální premiéru přesně před 26 lety. Postavy jako Mia Wallace, Vincent Vega nebo Butch Coolidge není potřeba představovat, Umu Thurman (50) nebo Bruce Willise (65) má veřejnost dostatečně na očích. Nás ale zajímalo, co dělá chlápek s letlampou nebo jak se změnila křehká Butchova přítelkyně Fabienne.

Bez vedlejších postav by film Pulp Fiction nebyl, čím je. Drobná herečka Maria de Medeiros se nezapomenutelně zapsala do paměti diváků jako Fabienne, přítelkyně Butche Coolidge, kterého ztvárnil Bruce Willis. Všichni si asi dobře vzpomenou na scénu s motorkou, ze které se vyklube chopper.

Portugalka Maria De Medeiros letos v srpnu oslavila už pětapadesáté narozeniny, vypadá ale pořád skvěle. Po Pulp Fiction se objevila ve spoustě filmů, z nichž některé byly i úspěšné, například Detektor lži, Můj život beze mne nebo Kuře na švestkách.

Hraje od patnácti let. Výraznější úspěch ji potkal až v roce 2000. V minulosti přiznala, že nikdy nechtěla žít americký sen, a proto se do USA nikdy nepřestěhovala. Žije prý svůj evropský sen, bydlela ve Vídni či v Paříži, svěřila se na festivalu v Karlových Varech v roce 2010. A kromě rodné portugalštiny a angličtiny mluví navíc španělsky, francouzsky a německy.

Bakalář s letlampou v Pulp Fiction

Další nezapomenutelná scéna se odehraje ve sklepě domu, kam před tím uvězní Butche. Ving Rhames (61) roli Marselluse Wallace možná dostal i proto, že sám jako dítě vyrůstal v tvrdých podmínkách v newyorském Harlemu. „Vyrostl jsem mezi drogovými králi a gangstery,“ podotknul pro magazín People mohutný Afroameričan.

Talent pro herectví v něm objevila učitelka ještě na základní škole. Vystudoval hereckou střední školu a následně získal dokonce bakalářský titul v oboru umění. Později několikrát zazářil v sérii Mission Impossible.

Ve vedlejších neméně důležitých rolích se objevili také Amanda Plummer (63) nebo Harvey Keitel (81).

Zajímavosti z filmu Pulp Fiction

  • Dávno před tím, než film Pulp Fiction vyšel v Americe, viděli ho diváci na Slovensku, v Jižní Koreji nebo v Japonsku.
  • V roce 1994 se začaly filmovým fanouškům po celém světě pomalu pod kůži vrývat hlášky z kultovních „historek z podsvětí“. Johna Travoltu role Vincenta Vegy vystřelila ještě mnohem výš a díky téhle roli se stal jedním z nejlépe placených herců.
  • Kontroverzní témata jako vraždy, drogy a mafie jsou pro film stěžejní. Tarantino sbíral rady u „nejpovolanějších“ přátel. Například, jak nejlépe docílit toho, aby člověk vypadal jako na heroinu? Opít se tequillou zatímco relaxujete v horké vaně, poradil mu jeden z jeho blízkých přátel, který se z heroinové závislosti sám léčil.
  • Své čestné role dostala celá plejáda hollywoodských herců, protože režisér Quentin Tarantino jim scénář psal psal přímo na tělo. A rekordů film trhá mnohem víc. 265krát v něm zazní slovo fu*k. Přestože Tarantino vydal na natočení filmu 8,5 milionů dolarů, vydělal skoro o sto milionů víc, stal se tak třetím nejvýdělečnějším filmem roku 1994.

Související články

Další články