Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Legendární princezna Lada: Čím se vlastně živila, když přestala hrát?

Zdroj: Profimedia.cz/archiv
+ Dalších 10 fotografií
Rány osudu
Princezna se zlatou hvězdou Marie Kyselková (†83) v pondělí vydechla naposledy. Herečku jediné velké role přivedl k filmu režisér Jiří Sequens (†85). Všiml si jí poté, co z Brna utekla do Prahy, aby se stala modelkou. Jenže když se rozhodla, že už před kamerou stát nechce, musela pracovat jinak!

Marie Kyselková (†83) alias princezna Lada z legendární pohádky odešla do filmového nebe. V pondělí ji v bytě našla bezvládnou její dcera Žofie a blízký přítel herec Ivo Niederle (89).

"Dcera Nanynky za mnou přiběhla nahoru, že jí máma neotevírá. Já mám rezervní klíče, tak jsem jí je dal," řekl Niederle deníku Blesk s tím, že Kyselková odpočívala po snídani, ale už bohužel nedýchala.

Po Princezně se zlatou hvězdou se Kyselková rozhodla, že se filmu věnovat nechce. Raději se starala o rodinu a své tři děti. To ale znamenalo, že se musí uživit jinak.

Rodačka z Brna, která tam studovala na zdravotní sestru, si přivydělávala různými způsoby. Pracovala z domu, pro podniky vyráběla třeba figurky z plsti. Práce se neštítila ani po dovršení důchodového věku. Lidem kouzlila úsměvy na rtech jako vrátná na strahovských vysokoškolských kolejích.

Zlom přišel s oslavou osmdesátky. Kvůli operaci zad začala Kyselková trpět nesnesitelnými bolestmi nohou. Kromě toho, že se nemohla hýbat, skončila i v psychiatrické léčebně v Bohnicích. Ani invalidní vozík ji ale neodradil od pravidelné cigarety s Niederlem. Ten chodil kouřit přímo k ní do bytu.

Související články

Další články