Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Legendární Petr Nárožný (83) v Hvězdy nad hlavou: Takovou roli jsem nehrál

Petr Nárožný v Hvězdách nad hlavou.
Zdroj: Se souhlasem TV Prima
+ Další 3 fotografie
seriál

V seriálech je herec Petr Nárožný (83) velkou vzácností a ve Hvězdách nad hlavou se objevuje jako vesnický lékař Otakar Mrázek. Je sice v penzi, ale své pacienty si stále hlídá. Vesnici drží pohromadě a uzdravuje už jen tím, že má pro své okolí vlídné slovo. Také se opět setkal s Terezou Kostkovou, které hrál v minulosti tatínka.

Herec Petr Nárožný udělal výjimku a pustil se do Hvězd nad hlavou. Doktor Mrázek přesně ví, co koho trápí, a dobrými radami nešetří. "Je to takový doktor, který je občas mrzutý, ale v jádru je dobrák, zná svou vesnici a své pacienty. Myslím si, že generace takových doktorů, jako je Mrázek, už není, a proto jsme se o něj pokusili. Snaží se posloužit, zná všechny diagnózy, rodinné anamnézy… Má laskavé slovo, které také pomůže. Je to taková čapkovská idyla, dnes už jsou lékaři hodně jiní," popisuje svou úlohu herec, který jinak účinkováním v seriálech velmi šetří.

"Nikdy jsem takovou roli nehrál, ale pustil jsem se do ní s gustem a jsem rád, že jsem byl ve společnosti báječných kolegů. Také jsem poznal spoustu nových herců, protože v seriálech hraji výjimečně. Byl jsem rád, že jsem se ocitl mezi novými lidmi, a také se točilo v době, kdy se nedalo hrát divadlo, a tak bylo hezké i mít možnost něco dělat."

Tereze Kostkové hrál Petr Nárožný otce: Byla roztomilá, dnes je to zralá dáma

Doktor Mrázek často rozebírá své pacienty s Lucií v podání Terezy Kostkové a tihle dva si rozhodně nejsou cizí. "S Terezkou se známe mnoho let. V jednom seriálu jsem jí hrál tatínka a myslím si, že mě má ráda. Byla roztomilá, dnes je to zralá dáma a dobrá herečka. Myslím, že se nám spolu točilo velice dobře," přiznává Nárožný, který je rád, že se seriál líbí. "Snažili jsme se, aby se seriál líbil a udělal divákům radost."

Související články

Další články