Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Legendární Mike je zpátky! Tyson se v 54 letech vrátí do ringu, soupeřem mu bude Roy Jones

Legendární Mike je zpátky! Tyson se v 54 letech vrátí do ringu, soupeřem mu bude Roy Jones
Zdroj: Instagram
+ Další 3 fotografie
Boxerská legenda
Tak přece k tomu došlo! Po měsících spekulací, kdy bývalý famózní boxer Mike Tyson (54) lákal věřejnost záběry z tréninků, oznámil svůj návrat. Bývalý profesionální mistr světa v těžké váze se během exhibičního duelu utká s o tři roky mladším Royem Jonesem. Zápas se uskuteční 12. září v Los Angeles a už teď je jasné, že půjde o boxerskou událost roku.

"Jsem zpátky!" řekl Mike Tyson ve videu, kterým oznámil svůj návrat do ringu. Nejeden fanoušek boxu musel být z této zprávy u vytržení, protože Tyson je jedním z nejlepších boxerů historie. A není pochyb, že kolem návratu známého bouřliváka bude pořádný humbuk.

Tysonovu i Jonesovu přípravu totiž bude natáčet televizní štáb a z materiálu pak vznikne desetidílný dokument zakončený právě duelem dvou veteránů. Ten je naplánován na osm kol a přenášet ho bude živě sociální síť Triller.

Bývalý šampion v těžké váze se na souboj připravuje už nějaký čas. Veřejnost o návratu slavného velikána už dlouho spekulovala a sám Tyson tyto domněnky přiživoval. Na své sociální sítě totiž přidával videa z posilování i tréninků, na kterých bylo vidět, že jeho pravačka je pořád zatraceně nebezpečná. A to i patnáct let po konci jeho profesionální kariéry.

S tou se rozloučil v zápase s Kevinem McBridem v roce 2005. Zanechal po sobě ale pozoruhodný odkaz. V pouhých dvaceti letech se totiž stal historicky nejmladším mistrem světa v těžké váze. Rekord "Železného Mika", jak se boxerovi přezdívalo, je 50 výher a pouze šest porážek. Z toho 44 vítězství dosáhl knockoutem.

Tyson se ale proslavil i jinak než svými pozoruhodnými sportovními úspěchy. V roce 1997 totiž v souboji s Evanderem Holyfieldem ukousnul svému soupeři kus ucha, za což byl diskvalifikován.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy