Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Legendární Iron Man si pořídil holou hlavu: Průšvihář Robert Downey Jr. slaví 58

Robert slaví
Zdroj: Profimedia/Universal Pictures/koláž eXtra
+ Dalších 6 fotografií
Narozeniny

Představitel filmového Iron Mana, sebevědomý herecký idol žen a držitel několik prestižních ocenění Robert Downey Jr. slaví 58. narozeniny. Americký herec má na svědomí hned několik rolí, díky kterým si ho fanoušci doslova zamilovali. Pojďme si připomenout ty nejvíc ikonické momenty. Jak se hvězda červeného koberce za poslední roky změnila? 

Jeden z nejoblíbenějších a nejlépe placených herců Hollywoodu Robert Downey Jr. slaví 58. narozeniny. Za dobu své hvězdné kariéry ztvárnil desítky úspěšných rolí, přičemž srdce svých fanoušků si nejvíce získal rolí Iron Mana, pro kterou byl jako stvořený a jehož první díl má na ČSFD hodnocení krásných 82 procent. Tahle Marvelovka ale nebyla jedinou rolí, kvůli které si lidé napříč generacemi herce doslova zamilovali.

Jednou z jeho ikonických rolí se stala postava Charlieho Chaplina ve snímku Chaplin z roku 1992, za kterou byl Downey dokonce posléze nominován na Oscara. Mladší ročníky si ho pak zase zapamatovali díky úspěšným celovečerákům The Avengers, Captain America, nebo Spider-Man.

Potížista červeného koberce

Downey má za sebou temnou minulost. Velkou část své filmové kariéry patřil mezi nespolehlivé herce, často byl na place zdrogovaný a štáb nevěděl, zda se kolikrát vůbec na natáčení dostaví. Za držení drog byl také několikrát zatčen, jak jsme v minulosti již psali. Dnes se o své minulosti nechce bavit. Podívejte se v galerii, jak se herec za poslední roky změnil.

Související články

Další články