Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Legendární hlasatel Saša Hemala slaví narozeniny: Učil se znovu chodit, nakonec zářil i ve StarDance!

+ Další 2 fotografie
Alexander Hemala (65) je náš nejznámější televizní hlasatel. Na televizních obrazovkách se objevoval od roku 1973 a od té doby zažil pád na úplné dno.

Alexander se těšil velké popularitě, ale v roce 1997 přišla změna. S hlasateli byla rozvázána pracovní smlouva a on se bál o místo. Situace se nakonec uklidnila, ale stres se na jeho zdraví podepsal silně. Hemala zkolaboval a neléčený vysoký tlak vedl k poruše vestibulárního ústrojí. To má zásadní vliv na rovnováhu v těle. Lékaři se mu pokoušeli pomoci a tři měsíce se doma opět učil chodit.

Vše se vrátilo do normálu až za několik měsíců a Saša Hemala se začal vracet do normálního života. Pořídil si psa a dlouhými procházkami se snažil nahradit letitý sedavý způsob života. Jenomže v roce 2001 televize opět řeší jeho pozici hlasatele. O dva roky později dostává Hemala infarkt. Jeho srdce bylo 4× defibrilováno a nakonec skončí s bypassem.

V roce 2005 definitivně končí s pozicí hlasatele, ale o místo se brát nemusí. Svůj hlas propůjčil mnoha reklamám a odjel na dlouhou dovolenou. Dal se dohromady a v roce 2010 dokonce zatančil ve Star Dance.

Saša Hemala je velký bojovník, všechno nejlepší!

Související články

Další články