Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Legendární hitmaker Jiří Zmožek o myšlenkách na sebevraždu: Satan mi radil, ať to napálím do zdi, říká

Sladatel Jiří Zmožek
Zdroj: Profimedia.cz
Temné myšlenky

Jiří Zmožek (79) patří k nejznámějším českým skladatelům populární hudby. Jeho texty k písním Zvonky štěstí, Biograf láska, Tam u nebeských bran nebo To musím zvládnout sám si pamatují posluchači dodnes. Na několik let se ale po něm náhle slehla zem a Blesku nyní přiznal, že nešlo zrovna o příjemné roky. Dokonce chtěl spáchat sebevraždu!

V devadesátých letech se skladatel Jiří Zmožek rozhodl, že začne podnikat. Vozil umělce do zahraničí, založil vydavatelství Carmen a dařilo se mu. Jenže v roce 1994 firma zkrachovala, Zmožek se dostal do finanční tísně a kromě toho ho začalo trápit zdraví.

Jak informuje Blesk, tehdy se mu v krku objevil nádor, který si ovšem nenechal odoperovat. „Tátovi to obrostlo hlasivky. Kdyby to vyřízli, asi by skončil se slavíkem. Je to možná nepříjemné, ale nebolí to a tátovi to nijak v životě nepřekáží,“ prozradil pro již zmíněný web skladatelův syn Marcel (57).

Nabádal ho Satan

V té době začal Zmožek přemýšlet o sebevraždě. „Satan mi říkal: Teď to napálíš do této zdi. Napálíš to do ní a budeš mít pokoj. Měl jsem pocit, že se musím zabít. Byl jsem pod Letenskou plání, bylo půl osmé večer a poslední přítel byl pryč. Byla to krize osobní, finanční, rodinná. Všechno se rozpadalo. Rozkradená firma, prostě hrůza,“ popsal před časem v rozhovoru pro slovenský deník Korzár.

Z myšlenek na sebevraždu nakonec přešel k Bohu. To pro něj bylo znovuzrození a na sebevraždu již nepomýšlel. Od té doby skládá převážně křesťanské písně a zpívá v kostelích. „Zatímco dříve jsem psal písničky o láskách, od roku 1994 píšu písně o Lásce,“ nechal se slyšet.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy