Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Legendární herečka Luba Skořepová by dnes oslavila 95 let: Proč jí osud nedopřál děti a kolik měla milenců?

Luba Skořepová by dnes oslavila 95. narozeniny.
Zdroj: facebook.com
+ Další 4 fotografie
Své 95. narozeniny by dnes oslavila legenda českého divadla, oblíbená česká herečka Luba Skořepová. Tu mají mnozí z nás v paměti jako veselou a neskutečně energickou ženu, která svou práci dělala s obrovskou vášní. Málokdo ale ví, že se celý život musela vyrovnávat s velkým smutkem.

Luba Skořepová, rodačka z Náchoda, prožila dětství u babičky v Podkrkonoší. Tam kvetla její fantazie a zkoušela tam i své první herecké projevy. Milovala tanec, hraní ale zvítězilo. Vystudovala konzervatoř v Praze, působila v Souboru mladých Jindřicha Honzla a ve Studiu Národního divadla a už ve svých pětadvaceti letech se stala členkou souboru Národního divadla. Hostovala i na dalších scénách, například v Divadle v Řeznické, kde šestnáct let slavil úspěchy její ženský trojobraz Mydlibaba a ty druhé.

Svou první filmovou roli získala v komedii Právě začínáme, ztvárnila nespočet rolí v mnoha televizních inscenacích – od Sňatků z rozumu přes řadu pohádek až po seriál Stopy života.

Kariérní úspěchy bohužel vyvažoval neúspěch na poli soukromého života. Jejím prvním mužem se stal loutkář Josef Pehr. Oba moc toužili po dětech, ale osud jim nepřál. Když Luba společně s kolegy z divadla mířila na jedno vystoupení, jejich vůz havaroval a ona utrpěla zranění, kvůli kterému nemohla otěhotnět. Bylo to pro ni i pro manžela tak bolestné, že se jejich vztah nakonec rozpadl.

Hereččinou druhou láskou se stal scenárista Pavel Hanuš. Oba byli smíření s tím, že nebudou mít děti, ale ruka osudu se rozhodla zasáhnout. Lubina sestra měla dva malé syny, ale rozvedla se a sama na jejich výchovu nestačila. Tak si je Skořepová s Hanušem vzali k sobě a starali se o ně jako o vlastní.

Luba se netajila tím, že měla mnoho milenců. Na dlouhodobý vztah prý moc nebyla a muže údajně nebrala příliš vážně. Jeden z mužů, s nímž udržovala poměr, prý dokonce nějaký čas bydlel ve stejném bytě, kde pobýval i její manžel. “Každou chvíli jsem mu byla nevěrná, ale ctila jsem jeho spisovatelskou vášeň. Proto dostal pokoj sám pro sebe, aby měl klid na tvorbu,” prozradila jednou a dodala, že množství amantů by spočítat nedokázala.

Luba Skořepová všechny dlouhou dobu udivovala svým zdravím a vitalitou. Sama o sobě hovořila jako o čarodějnici, a to nejen proto, že bylinkářky a vědmy patřily k jejím častým rolím. Velmi se zajímala o mystiku a léčitelství. Poslední dny života prožila v léčebně dlouhodobě nemocných v Motole. Do hereckého nebe odešla 23. prosince 2016.

Související články

Další články