Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Legendární fotbalista Pelé (82) je v kritickém stavu: Lékaři mu nedávají žádnou šanci

Paliativní péče a žádná naděje: Legendární Pelé je na tom zle
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
Smutné zprávy

Nejen svět fotbalu trápí špatné zprávy. Stav legendárního brazilského fotbalisty Pelého je kritický a jak se zdá, šance na vyléčení jsou mizivé. Dvaaosmdesátiletý trojnásobný mistr světa už nereaguje na chemoterapii a podle zahraničního webu Daily Mail byl přemístěn na oddělení paliativní péče, kam míří pacienti v konečném stádiu. 

Legendární fotbalista, který je mnohdy označován jako nejlepší fotbalista všech dob, je na tom zdravotně velmi špatně. Pelé se již od loňského září léči s rakovinou tlustého střeva a od té doby opakovaně pobývá v nemocnici. Nyní se jeho zdravotní stav zhoršil a v nemocnici je hospitalizován již od konce listopadu.

Kritický zdravotní stav

Podle zahraničního webu Daily Mail lékaři nyní zastavili chemoterapii, protože Pelého tělo na ni nereaguje a zákeřná nemoc se nelepší. Následně měl být přesunut na oddělení paliativní péče v nemocnici Alberta Einsteina v São Paulu.

Zde jsou umístěni pacienti v terminálním stádiu, kdy se s nimi chodí loučit nejbližší. Nyní dostává pouze léky na zmírnění bolesti. Nebude dále podrobován invazivním testům ani léčbě.

Smutné zprávy trápí nejen fotbalový svět

Tisíce přátel a fanoušků nyní vyjádřují podporu prostřednictvím sociálních sítích. Dokonce si na něj vzpomněli i během turnaje v Kataru. "Brzy se uzdrav," vzkázali mu obrovským transparentem z hlediště velký dík.

Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy