Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Legendární Ennio Morricone v Praze! Poctu hudební ikoně vzdá jeho syn Andrea

Ennio Morricone v Praze: Koncert na počest legendy
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Turné

Na začátku července v roce 2020 zemřel italský hudební skladatel Ennio Morricone (†91). Jeho syn Andrea Morricone se rozhodl na otcovu počest uspořádat velkolepou hudební událost, na níž zazní jeho ikonické filmové melodie a k vidění budou i dosud nepublikované záběry Maestra a jeho slavných spolupracovníků.

Dne 19. prosince 2022 se v O2 areně uskuteční jeden z koncertů v rámci turné s názvem Ennio Morricone - The Official Concert Celebration. Na nové koncertní produkci, která ho měla na světových pódiích nahradit, začal Maestro pracovat již v roce 2019.

Po více než roce práce a příprav Maestro Morricone jako kurátor dokončil celý velký koncertní program. Podle jeho přání bude zcela nově koncertní show zahrnovat také ikonické scény z nejslavnějších filmů, světelné efekty a na pódiu spolu se symfonickým orchestrem a velkým pěveckým sborem vystoupí sólisté, se kterými Maestro Morricone mnoho let spolupracoval. Dirigentské taktovky se ujme jeho syn Andrea Morricone.

Významný hudební skladatel

Ennio Morricone zemřel 6. 7. 2020 ve věku 91 let, jak tehdy informoval web iDnes. Velké koncertní turné Ennio Morricone - The Official Concert Celebration vzdá Maestrovi poctu v mnoha evropských i mimoevropských metropolích. Program bude doplněn velkoplošnou projekcí a kromě známých filmových scén diváci uvidí i dosud nepublikované záběry legendárního skladatele při práci, včetně zajímavých rozhovorů.

Ennio Morricone složil hudbu k více než 500 filmů a televizním produkcím. Složil také přes 100 samostatných hudebních děl. Do nového koncertního programu budou zařazeny nejznámější skladby z filmů Bio Ráj, Tenkrát v Americe, Hodný, zlý a ošklivý, Neúplatní a Mise.

„Bude to hořkosladký zážitek, protože můj otec mi samozřejmě velmi chybí. Ale mít tu možnost uctít ho dirigováním velkého symfonického orchestru a sboru hrajícího jeho fenomenální hudbu, to je skvělá a hluboce emotivní příležitost, jak se setkat a oslavit ho spolu s jeho fanoušky po celém světě,“ prozradil o přípravě koncertního turné syn Andrea Morricone v tiskové zprávě, kterou má eXtra.cz k dispozici.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy