Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Legendární Discopříběh je nesmrtelný: 6 věcí, které jste o této komedii určitě netušili

+ Dalších 26 fotografií
Kdo by neznal Discopříběh! V televizi ho pravidelně reprízují a pořád nás to baví. Holky se dívají hlavně kvůli Rudolfovi Hrušínskému nejmladšímu, ostatní si zase broukají písničky Michala Davida. Přinášíme 6 věcí, které jste o filmu určitě netušili!
  1. Texty i scénář psal Eduard Pergner (otec Terezy Pergnerové), vášnivý kuřák svoji neřest při psaní textů k písním ještě zvýšil. Dokázal denně vykouřit více než dvě krabičky cigaret. Pod texty a scénářem byl ale podepsán jako Boris Janíček, což byl jeho oblíbený pseudonym.
  2. Když se Jirka (Rudolf Hrušínský nejmladší) rozhodne nechat ostříhat, tak to ve filmu vypadá, že ho dohola ošmiká kámoška Jitka (hrála ji Jaroslava Bobková-Stránská). Herečka to několikrát zkoušela, ale natrénovat to nedokázala. Rudu Hrušínského nakonec stříhala zkušená kadeřnice, ve filmu je pak jen záběr na její ruce.
  3. Premiéry filmu se nedožil Karel Vochoč (ve filmu ztvárnil Jonáka), nečekaně ho zabil infarkt.
  4. Premiéra filmu byla v amfiteátru v Plzni (kde jinde, když se film natáčel právě tam). Na slavnostní promítání přišlo neuvěřitelných 22 tisíc diváků.
  5. Evu ztvárnila Slovenka Mariana Slováková, kterou si režisér Jaroslav Soukup vyhlédnul v magazínu, kde fotila módu. Mariana se ale nedokázala poprat s češtinou, proto ji musela předabovat Jana Mařasová.
  6. Ladislav Potměšil utrpěl během natáčení několik úrazů. Když naháněl svého filmového syna na železniční stanici, tak si natrhnul sval. Při scéně, kdy bouchnul do dveří a rozbilo se sklo, se nepříjemně zranil. Protože filmaři chtěli, aby záběr vypadal realisticky, nechali ho bouchnout do opravdového, lehce naříznutého skla…

Související články

Další články