Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Legendární Chalupáři jsou zpět. Takhle dnes vypadá obec, kde se seriál natáčel

Chalupáři: Takhle dnes vypadá obec, kde se seriál natáčel
Zdroj: Se souhlasem ČT/Ivan Minář , extra/Martin Procházka, koláž eXtra
+ Dalších 6 fotografií
zajímavosti

Chalupáři baví lidi dodnes a možná proto ho Česká televize tak často reprízuje. Jedenáctidílný československý komediální seriál v hlavní roli s Josefem Kemrem, Jiřím Sovákem a Jiřinou Bohdalovou se odehrává v obci Třešňová (ve skutečnosti Višňová, cca 12 kilometrů od Příbrami). Podívejte se, jak to v obci vypadá dnes.

Seriál komediálních příběhů F. Vlčka a V. P. Borovičky, který již od své premiéry v roce 1975 potěšil řadu diváků mnoha generací, čerpá svůj humor ze symbiózy člověka městského a člověka vesnického. Popularitu získal nejen pro své hvězdné obsazení, ale i pro základní tón, jímž je tolerance, lidská vzájemnost a porozumění.

Jelikož je seriál i po 46 letech stále oblíbený, vydali se reportéři eXtra.cz podívat, jak to ve Višnové dnes vypadá. Nezůstal zde kámen na kameni.

Malebná stavba změnila tvář

Do Třešňové přijíždí protivný důchodce Evžen Huml (v podání Jiřího Sováka). Protivný dědek se zde spřátelí s Bohoušem Císařem (Josef Kemr) a začínají se spolu starat o chalupu. A také rozvíjejí dobré sousedské vztahy. Dnes byste ale jejich chalupu nepoznali.

Malebná stavba zcela změnila svou tvář. Je z ní takový typický socialistický domek, který pozbyl veškeré kouzlo. To samé vás napadne, když se rozhlédnete po návsi. Prostě obyčejné náměstíčko, které ztratilo seriálovou romantiku.

Místním je to líto

Místní nám řekli, že litují, že obec z natáčení nedokázala vytřískat propagaci a peníze. "Třeba Troškovy Hoštice. Tam z toho vymačkali mnohem více. Tady vedení obce nechápalo, jaká je to příležitost," řekl nám jeden z místních obyvatel.

Je vidět, že vzájemná pospolitost se také už nenosí. Lidé se v obci schovávají za vysokými ploty. Uzavřeli se do sebe a raději sedí doma u počítače a sledují internet.Finalistky Miss Czech Republic zahalené do písku: Krásky nafotily dechberoucí snímky v rozpálených dunách

Další články

Nejnovější kauzy