Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Legendární Chalupáři jsou zpět: 14 hvězd seriálu, které už odešly do hereckého nebe

Seriál Chalupáři se vrací na obrazovky: Které hvězdy už nežijí
Zdroj: Česká televize
+ Dalších 9 fotografií
chalupáři

Legendární seriál Chalupáři se vrací na obrazovky. Jedenáctidílná komediální podívaná režiséra Františka Filipa se objevuje v televizním programu s železnou pravidelností každé prázdniny. Diváci si seriál rádi připomenou zvláště kvůli geniálním a nezapomenutelným hereckým výkonům našich předních umělců, z nichž už je velká spousta v hereckém nebi.

Komediální seriál Chalupáři z poloviny 70. let byl, je a bude televizním fenoménem. Oblíbili si ho diváci už několika generací, a proto si léto bez něj už snad ani nedovedeme představit. Češi ho zkrátka milují a pokaždé, když se vrátí na obrazovky, se na něj s chutí znovu podívají. Seriál Chalupáři najdete od 25. července každou neděli v hlavním vysílacím čase na programu ČT1.

Natáčelo se v obci Višňová na Příbramsku

Děj seriálu se odehrává především ve vesnici Třešňová (ve skutečnosti je to Višňová cca 12 kilometrů od Příbrami). Seriál patřil k vůbec nejsledovanějším už od své premiéry. První díl si v tehdejším Československu nenechalo ujít 93 % lidí ve věku od 15 do 70 let. Jednalo se o jednu z nejúspěšnějších seriálových premiér u nás.

Seriál Chalupáři je přehlídkou těch nejlepších z československých herců. Někteří z nich ale už v době natáčení měli svůj věk a dnes již bohužel nejsou mezi námi. Zanechali tu po sobě ale památku, díky které na ně nikdo nezapomene.

Chalupáři a vzpomínky

Nepochybně největší fanouškovskou základnu si v Chalupářích získali Jiří Sovák a Josef Kemr, z jejichž úst padala jedna skvělá hláška za druhou. Lidé milovali i Gabrielu Vránovou v roli Aničky či kadeřnici Vlastičku v podání Hany Maciuchové. Na tyto skvělé herce, kteří už bohužel nejsou mezi námi, můžeme dnes s úsměvem na rtech vzpomínat jako na jedny z největších televizních osobností.

Podívejte se do galerie na další skvělé herce z tohoto legendárního seriálu a připomeňte si je.

Více o seriálu Chalupáři ➔

Související články

Další články