Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Cestovní kancelář Thomas Cook oznámila bankrot: Ve světě nechala 150 tisíc turistů

krach cestovky
Britská cestovní kancelář Thomas Cook, která patřila mezi nejstarší cestovky vůbec, zrušila sta tisíce rezervací dovolených po tom, co kvůli finančním problémům zkrachovala. V pondělí krach firmy oznámil britský úřad pro civilní letectví (CAA) a informovala o tom agentura AP. V zahraničí zůstalo 150 tisíc Britů.

Jedna z nejstarších a největších cestovních kanceláří zkrachovala poté, co se nepodařilo o víkendu dohodnout převzetí firmy i jednání s věřiteli a britskou vládou. „Thomas Cook přestala fungovat, takže jsou zrušeny všechny lety této společnosti,“ uvedl CAA. Společnost musela přistoupit k „nucené likvidaci“. „Je nám velice líto, že jsme nebyli úspěšní,“ uvedl šéf firmy Peter Fankhauser.

Prostřednictvím cestovní kanceláře Thomas Cook si rezervovalo letenky víc jak 600 tisíc lidí. V současnosti je na dovolené s touto cestovní kanceláří asi 150 tisíc Britů. Ty se bude snažit CAA dostat zpátky domů. Podle BBC půjde o největší operaci svého druhu v mírové historii země.

S cestovní kanceláří, která existovala od roku 1841, je spojeno dalších 21 tisíc zaměstnanců v 16 zemích světa, kterým hrozí, že přijdou o práci

Související články

Další články