Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Legendární Bruce Willis: V posledních letech točil i propadáky, stihl vychovat pět dcer

Legendární herec Bruce Willis.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Život legendy

Zpráva o tom, že legendární herec Bruce Willis (67) končí s kariérou kvůli nemoci, šokovala fanoušky po celém světě. Jaký byl vlastně život tohoto uznávaného herce, který strávil mnoho let v manželství s okouzlující herečkou Demi Moore (59) a má dohromady pět dětí?

Bruce Willis se narodil v Německu, ale ve dvou letech se s rodiči přestěhoval do New Jersey v Americe. Už v dětství ho zajímala hra na harmoniku a jeho snem bylo stát se profesionálním hráčem na tento hudební nástroj. Jenže osud tomu chtěl jinak.

Po škole měl různá zaměstnání. Byl členem ochranky v Salemské jaderné elektrárně i soukromým detektivem, až se nakonec rozhodl zkusit herectví. Ve čtyřiadvaceti letech se přestěhoval do New Yorku a chvíli se živil jako barman. Následně se dostal na Broadway a od osmdesátých let začal hrát i v televizi.

Zlom v jeho kariéře nastal v roce 1985, kdy získal roli detektiva v seriálu Měsíční svit, za niž v roce 1989 obdržel cenu Emmy. Následně si zahrál ve filmu Smrtonosná past, díky čemuž se dostal mezi hollywoodskou elitu a proslavil se po celém světě. Následovaly nezapomenutelné role ve snímcích Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Smrtonosná past 2, Šestý smysl, Armageddon, Sin City - Město hříchu, Můj soused zabiják a objevil se i v populárním seriálu Přátelé.

V posledních letech točil propadáky

V posledních letech byl však kritizován za to, že přijímá role v propadácích. Několikrát si vysloužil také Zlatou malinu, což je ocenění za nejhorší filmové počiny roku. Ve Zlaté malině mu tvůrci dokonce vytvořili vlastní kategorii.

Co se týče jeho soukromého života, rozhodně si na nic nemohl stěžovat. V roce 1987 si vzal krásnou herečku Demi Moore, s níž byl až do roku 2000. Společně mají tři dcery, a to Rumer (33), Scout LaRue (30) a Tallulah Bell (28). Následně se Bruce Willis seznámil s modelkou Emmou Hemingovou (43), která v minulosti kráčela po mole například v rámci Victoria‘s Secret přehlídky. V roce 2012 se jim narodila dcera Mabel Ray a o dva roky později Evelyn Penn.

Konec kariéry kvůli závažné nemoci

V březnu 2022 oznámila Bruceova rodina šokující zprávu. Bruce Willis ze zdravotních důvodů končí hereckou kariéru. Byla mu diagnostikována afázie, což je závažné onemocnění řečových částí mozku. Afázie podle americké lékařské výzkumné instituce Mayo Clinic vzniká v důsledku poškození mozku, například po mozkové cévní příhodě, úrazu hlavy či nádorovém onemocnění. Vyjádření o jeho nemoci se objevilo jako příspěvek na instagramovém profilu hercovy dcery Rumer Willisové.

Zároveň se vyskytuje v různých podobách podle toho, jaká část mozku byla poškozena. Její projevy jsou různé, od lehkých poruch vybavování si slov až po úplnou ztrátu řeči a celkového porozumění. Zatím není známé, jakou fází Bruce Willis trpí. Afázie je zároveň neurologická porucha v mozku, konkrétně v jeho řečovém centru. Problémem je, že její projevy se dotýkají všech schopností, které s řečí souvisejí. Ať už jde o mluvení, porozumění, čtení a psaní, gesta, mimiku nebo i počítání.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy