Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Legendární auto po Maradonovi je na prodej: V tomhle fáru porušoval zákon

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
LIFESTYLE
Do aukce míří vzácné porsche po superhvězdě Diegu Maradonovi. Stříbrné kabrio z roku 1992, ve kterém byl legendární fotbalista zastaven za překročení rychlosti, bylo vyrobeno v počtu pouhých 1200 kusů. Vaše může být za zhruba pět milionů českých korun.

Čas od času se v aukci objeví možnost koupě vozidla po významné osobnosti, jedním takovým exemplářem je i Porsche 911 kabrio modelové řady 962 z roku 1992. Vůz s motorem Carrera 2 o objemu 3,6 litru vlastnil fenomenální fotbalista a slavný průšvihář Diego Maradona Ten byl s autem, jehož maximální rychlost dosahuje 260 kilometrů za hodinu, dokonce pokutován za rychlou jízdu.

Vzácného porsche bylo vyrobeno pouze 1200 kusů a právě míří do aukce se společností Bonhams. Vyvolávací cena stříbrného sporťáku by měla přesahovat pět milionů a sto třicet tisíc korun. Auto je od roku 2016 vlastněno prodejcem a je téměř v původním stavu, v současné chvíli má najeto zhruba 120 tisíc kilometrů a je připraveno na další.

Úspěšný Diego Maradona dostal vůz v listopadu 1992, tehdy hrál svou jedinou sezonu v Seville. S porschem se pojí historka, kdy Maradonu zastavila policie poté, co projel 180kilometrovou rychlostí na červenou. Když Maradona v roce 1993 klub opustil, auto bylo prodáno soukromému majiteli z Mallorky, který se o vůz staral dalších dvacet let. Pak porsche prošlo rukama několika sběratelů a dostalo se až k prodejci, který jej v současnosti nabízí.

Související články

Další články