Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Legendární Arnold Schwarzenegger má už 75 let. Terminátor je dvojnásobným dědou, co dělají jeho děti?

Arnold Schwarzenegger má 75! Co dnes dělají jeho děti?
Zdroj: Metro-Goldwyn-Mayer, profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 13 fotografií
NAROZENINY

Je to neuvěřitelné, ale legenda filmové scény a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger dnes slaví 75. narozeniny. Oblíbeného herce zdobí hora svalů, velké charisma, ale taky jeho pět dětí. Jak navíc informoval web Chicago Global Times, Schwarzenegger se nedávno stal už dvojnásobným dědečkem.

Herec Arnold Schwarzenegger neměl cestu ke slávě vůbec jednoduchou, jeho dětství totiž nebylo žádnou procházkou růžovou zahradou.

Role Arnolda Schwarzeneggera

V domě, ve kterém bydlel se svou rodinou, nebyla elektřina, topení ani vodovod. Přesto neztrácel chuť do života a naplno se věnoval sportu. Začínal s fotbalem, poté se dal na atletiku a nakonec skončil u kulturistiky. Získal titul juniorského mistra Evropy, vyhrál sedm titulů Mr. Olympia a několikrát i Mr. Universe a Mr. World. Pak svět kulturistiky opustil a zamířil k herectví.

Jako většina herců i on začínal v neznámých a levných snímcích. Pak ale přišel zvrat a Schwarzenegger prorazil s filmem Barbar Conan, který se stal trhákem. Následně zazářil ve snímcích Ničitel Conan a Terminátor a obří úspěch sklidil s akčním hitem Komando.

Na kontě má i celou řadu dalších skvělých rolí – Predátor, Policajt ze školky, Dvojčata, Total Recall či pokračování Terminátora.

Arnold Schwarzenegger guvernérem

Jeho další cesta vedla do politiky a Schwarzenegger se stal kalifornským guvernérem. Po deseti letech však politické starosti pověsil na hřebík a vrátil se zpět k filmu. Oblíbený svalovec se objevil například ve filmech Konečná, Sabotáž nebo Terminátor: Temný osud.

Arnold Schwarzenegger má také pověst kanadského vtipálka. Legrácky ho provází celý život. Jak uvedl web kinobox.cz, jednou se dokonce vydával za figurínu Terminátora, který během focení s fanoušky a fanynkami náhle ožil. Někdy zase v paruce navštěvoval posilovny, kde dával rady překvapeným návštěvníkům.

Děti Arnolda Schwarzeneggera

Schwarzenegger byl ženatý s americkou novinářkou a spisovatelkou Mariou Shriver, která mimochodem pochází z kennedyovské dynastie. Společně mají čtyři potomky, dvě dcery – Katherine a Christinu - a taky dva syny – Patricka a Christophera. Arnold má taky jednoho nemanželského syna Josepha Baena.

V roce 2020 se Schwarzenegger stal poprvé dědečkem, když se dceři Katherine, která je i spisovatelkou, narodila dcera Lyla Marie. A jak informoval Chicago Global Times, tak se mu na konci května narodila druhá vnučka Eloise Katherine, takže z Arnolda je hrdý dědeček dvou malých holčiček.

Jeho druhá dcera Christina je podle webu tvovermind.com producentkou. Nutno dodat, že obě Arnoldovy dcery jsou velmi krásné a on na ně, stejně jako na své ostatní potomky, musí být velmi hrdý. Nejstarší syn Patrick je po tátovi herec a zároveň i model. Syn Christopher zase bojoval s nadváhou, kterou poctivým cvičením porazil, za což na něj byl Arnold náležitě pyšný, a ke svému bratrovi se veřejně vyjádřil i Patrick, který pěl také chválu, jak se píše na super.cz. Syn Joseph také zdědil po otci lásku k posilování a chce kráčet i v jeho hereckých stopách.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy