Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Legenda slaví 78. narozeniny! VIDEO, proč fotbaloví fanoušci milovali Karla Brücknera

+ Další 2 fotografie
Olomoucký patriot Karel Brückner slaví 78. narozeniny. Mezi jeho největší úspěchy patří čtvrtfinále poháru UEFA se Sigmou Olomouc a zejména pak povedené Mistrovství Evropy v roce 2004, kdy si tým kolem Pavla Nedvěda a Milana Baroše odvezl z Portugalska bronzové medaile. Pane Brücknere, za všechno vám děkujeme!

Až toto budete jednou vyprávět svým dětem, tak neuvěří. Byly doby, kdy měl český fotbal ve světě zvuk. Jména jako Pavel Nedvěd, Karel Poborský nebo Milan Baroš měla ve světě velký zvuk. A z lavičky to všechno dirigoval fenomenální trenér. Karel Brückner dnes slaví 78. narozeniny.

Cit pro trenérskou práci získal v Olomouci. Tamější Sigmu dovedl do čtvrtfinále Poháru UEFA. Největšího úspěchu ale dosáhl s reprezentačním týmem v roce 2004. Nároďák si z ME v Portugalsku odvezl bronzové medaile. A nebýt smolného utkání s Řeckem, mohli se reprezentanti porvat o zlaté medaile.

V roce 2009 Brückner trénoval národní tým Rakouska, ale toto období už nebylo úspěšné. Od roku 2014 působí jako konzultant u reprezentač­ního týmu.

Související články

Další články