Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Legenda se loučí s legendou: Jágr zůstal v katedrále po zádušní mši za Gotta úplně sám

Zdroj: Extra.cz / Facebook Lenky Benešové
+ Dalších 39 fotografií
dojemné
Zádušní mše za zesnulého Karla Gotta (+80) se zúčastnila řada známých tváří včetně hokejové legendy Jaromíra Jágra (47). Na něm byl už při příchodu do katedrály vidět obrovský smutek. Kladenský hokejista dokonce zůstal poslední sedět v lavici, i když všichni hosté po mši z katedrály odešli.

Jaromír Jágr (47) se s Mistrem po zádušní bohoslužbě ještě loučil mlčky v lavici katedrály sám. Bylo na něm vidět už při příchodu, že ho smrt zpěváka velmi zasáhla. Jaromír si Mistra nesmírně vážil a velkou poklonu mu vystřihl veřejně i po oslavě jeho osmdesátých narozenin. Tehdy legendární hokejista prohlásil, že to pro něho byl jeden z největších zážitků.

Jardu Jágra a Karla Gotta mnohé spojovalo. Pokora, slušnost, profesionalita, talent, obliba u celého národa. To je jen minimální výčet vlastností, kterými tyto české legendy oplývají. Jaromír jako vynikající hokejista se díky své píli, dřině a talentu dostal tam, o čem všichni sportovci sní - na absolutní špičku. Na pomyslném vrcholu se desítky let držel i božský Kája. Jen tito dva ale věděli, co za takovým úspěchem stojí.

Dojemný snímek, na kterém je vidět, že Jaromír zůstal v katedrále sedět sám, zaznamenala jedna z přítomných žen. "Ten pohled mě dostal, když zazněla poslední píseň Už z hor, zní zvon... a lidé odešli, zůstal tiše sedět v katedrále jeden člověk...," napsala dojemně uživatelka Facebooku. Řadu lidí tato fotografie znovu donutila k slzám...

Zádušní mši za Karla Gotta jsme sledovali, na její průběh se můžete ZDE podívat.

Monitorovali jsme i příchod pozvaných hostů včetně Jaromíra Jágra, nejdojemnější snímky z bohoslužby si můžete připomenout ZDE.

Související články

Další články