Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Legenda odchází! Michal Nesvadba sekne s moderováním Kouzelné školky. Proč končí a co chystá na úplný závěr?

Michal Nesvadba je legenda.
Zdroj: Se souhlasem ČT
+ Další fotografie
pořad pro děti

Kouzelnou školku, jeden z nejznámějších pořadů pro děti, který vysílá Česká televize, čeká zásadní změna. Moderátor Michal Nesvadba, jenž je s pořadem neoddělitelně spojený, oznámil v rozhovoru Honzy Tománka, že příští rok končí. Uzavře se tak éra, která formovala dětství milionů dětí. Svěřil se, že po letech práce pro děti mu už pomalu docházejí nápady. Po více než třiadvaceti letech se tak malí diváci zřejmě dočkají nového moderátora.

"Kouzelnou školku dělám 23 let, 23 let píšu scénáře a vymýšlím ty šílené nápady a už jsem z toho docela unavený. Nechtěl jsem se nikdy opakovat. Ta studnice nápadů už je prázdná a to trápení je větší a větší. A proto jsem se rozhodl, že příští rok skončím," přiznal ikonický komik a moderátor známého dětského pořadu Kouzelná školka v rozhovoru Honzy Tománka. "Je dobré v nejlepším přestat. Samozřejmě mě to také dojímá, ale ono to je tak rozumné udělat. V televizi asi zůstanu, ale to pravidelný vymýšlení je strašně složitý," doplnil bavič.

Český herec, výtvarník, mim a scenárista Michal Nesvadba se narodil 3. listopadu 1957 v Praze. Je synem herce, spisovatele a výtvarníka Miloše Nesvadby a kostýmní výtvarnice Jaroslavy Nesvadbové. Už za časů studií na konzervatoři okusil divadelní i filmovou profesi. Hrál třeba jako mim v představení Kouzelný cirkus v Laterně magice. Před kamerou začínal už v roce 1975. V roce 1985 se oženil se svou někdejší spolupracovnicí Světlanou Nálepkovou (59). Jejich manželství se po pěti letech rozpadlo. Podruhé se pak oženil s Andreou Nesvadbovou Hodáňovou. Z prvního manželství má dceru Josefínu.

Obrovskou popularitu mu ale přinesl až pořad Kouzelná školka, který Česká televize vysílá od roku 1999. Pořad Kouzelná školka není jen čistě televizní projekt, Michal s ním také jezdí po celé České republice.

​Podívejte se na rozhovor s Michalem Nesvadbou v pořadu Extra Host:

Michalovi fanoušci však po jeho konci budou mít ještě jednu možnost si jeho působení v Kouzelné školce připomenout. Chystá totiž speciální putovní představení s více než čtyřiceti účinkujícími. Na podrobnosti si však budeme muset počkat do podzimu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy